Niebywały kontrakt w NBA! 23-latek może zarobić ponad 200 milionów dolarów

Michael Porter Jr podpisze maksymalne przedłużenie kontraktu z Denver Nuggets. Skrzydłowy będzie związany umową do sezonu 2026/2027 i łącznie będzie mógł zarobić nawet 207 milionów dolarów - informuje ESPN.

Michael Porter Jr został wybrany z 14. numerem w drafcie w 2018 roku przez Denver Nuggets. Skrzydłowy w pierwszym sezonie musiał przejść operację kręgosłupa, przez co zmagania w rozgrywkach ligowych 2018/2019 musiał spisać na straty. Kolejne dwa lata były niezwykle udane dla wychowanka uczelni Missouri, który stał się trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem Nuggets po Nikoli Jokiciu oraz Jamalu Murrayu.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Michael Porter Jr z nowym kontraktem z Denver Nuggets. Może zarobić nawet 207 mln dolarów

Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował, że Michael Porter Jr podpisał maksymalne przedłużenie z Denver Nuggets. Umowa wejdzie w życie po zakończeniu sezonu 2021/2022, a skrzydłowy będzie mógł łącznie zarobić aż 207 milionów dolarów. Stanie się to jedynie w momencie, jeżeli na koniec nowego sezonu Porter znajdzie się w jednej z czołowych piątek ligi. W przeciwnym razie zawodnik Denver Nuggets zarobi 172 miliony dolarów.

Tego lata debiutanckie umowy w podobny sposób prolongował chociażby Luka Doncić (Dallas Mavericks), Trae Young (Atlanta Hawks) oraz Shai Gilgeous-Alexander (Oklahoma City Thunder). Rozmowy między Michaelem Porterem Jr a Denver Nuggets trwały nieco dłużej, ponieważ klub brał też pod uwagę historię problemów skrzydłowego z kręgosłupem. Podobna sytuacja miała miejsce w 2014 roku z Joelem Ebiidem, który został wybrany w drafcie z numerem trzy przez Philadelphię 76ers. Kameruńczyk nie grał od 2014 do 2016 roku z powodu kontuzji pleców.

Poza Michaelem Porterem Jr długoterminowymi umowami z Denver Nuggets związali się Nikola Jokić, Jamal Murray oraz Aaron Gordon, co oznacza, że ekipa ze stanu Kolorado nie powinna się obawiać o trzon pierwszego zespołu. Porter w poprzednim sezonie zdobywał średnio 19 punktów, z czego trafiał aż 44,5 proc. rzutów za trzy.

Więcej o: