Poznaliśmy mistrzów NBA! Przegrywali 0:2, ale zdobyli tytuł! Czekali na to 50 lat

Koszykarze Milwaukee Bucks wygrali u siebie z Phoenix Suns 105:98 w szóstym meczu finałowym i tym samym zostali mistrzami NBA, pierwszy raz od 1971 roku.

Dla zespołu z miasta w stanie Wisconsin to drugie mistrzostwo NBA w historii. Poprzednio byli najlepsi w sezonie 1970/71. Wielką rolę w triumfie odegrał Giannis Antetokounmpo, który został doceniony przez władze ligi, otrzymując nagrodę MVP dla najlepszego koszykarza serii finałowej.

W meczu numer 6 gospodarze wypracowali sobie w pierwszej kwarcie przewagę 13 punktów i prowadzili po niej 29:16. W drugiej kwarcie role się odwróciły. Phoenix Suns wysoko wygrali ją 31:13, co po połowie spotkania dało im pięciopunktowe prowadzenie.

Drugie mistrzostwo NBA w historii, a pierwsze od 50 lat dla Milwaukee Bucks

W kolejnych dwóch kwartach koszykarze Milwaukee weszli na wyższe obroty, wygrywając obie kilkoma punktami, a cały mecz 105:98. O wyniku zadecydowała czwarta kwarta, wygrana przez gospodarzy siedmioma punktami.

Zespół Bucks tym samym wywalczył drugi w swojej historii tytuł mistrzowski, a pierwszy od sezonu 1970/71, gdy w ich składzie był wówczas legendarny Kareem Abdul-Jabbar.

Milwaukee Bucks są pierwszą od 2006 roku drużyną, która w finały NBA rozpoczęła od dwóch porażek, a później wygrała kolejne cztery mecze. Ostatnim takim zespołem byli Miami Heat, którzy 15 lat temu rywalizację z Dallas Mavericks zaczęli od 0:2, by ostatecznie wygrać ją 4:2 i zdobyć mistrzostwo ligi.

W zespole gospodarzy świetne zawody rozegrał Giannis Antetokounmpo, który zdobył aż 50 punktów, miał 14 zbiórek i 2 asysty. Jego kolega klubowy, Khris Middleton dołożył 17 punktów i po 5 zbiórek oraz asyst, a Bobby Portis zakończył mecz z 16 punktami.

W zespole gości na wyróżnienie zasłużyli - Chris Paul - 26 punktów, 2 zbiórki i 5 asyst, Devin Booker - 19 punktów, 3 zbiórki i 5 asyst i Jae Cowder - 15 punktów i aż 15 zbiórek.