Szalony mecz Luki Doncicia nic nie dał. Dallas odpadli z Clippers [WIDEO]

46 punktów, czternaście asyst i siedem zbiórek Luki Doncicia nie wystarczyło, by koszykarze Dallas Mavericks awansowali do II rundy play-off NBA. W decydującym, siódmym meczu przegrali na wyjeździe z

To była jedna z najdziwniejszych rywalizacji w historii rozgrywek. W poprzednich sześciu meczach ani raz nie udało się bowiem wygrać gospodarzom. Teraz wreszcie ekipie z Los Angeles udało przełamać się tę serię.

Szalony mecz Doncicia nic nie dał Dallas

W niedzielę znów szalał Luka Doncić. 22-letni rozgrywający zdobył aż 46 punktów, miał czternaście asyst i siedem zbiórek. Słoweniec trafił 17 z 30 rzutów z gry. Doncić już w pierwszej kwarcie zdobył aż dziewiętnaście punktów, a po pierwszej połowie miał ich 29. Po zmianie stron wyglądał już na nieco zmęczonego i nie był już tak skuteczny.

Doncić został trzecim w historii NBA zawodnikiem z największą ilością punktów w decydującym, siódmym meczu w play-off. Słoweniec miał imponujące średnie w całej rywalizacji przeciwko Clippers. Zdobywał średnio 35,7 punktów, miał 10,3 asyst i 7,9 zbiórek.

Kluczowa dla losów siódmego spotkania była trzecia kwarta. Wówczas od stanu 81:76 dla gości, gospodarze mieli niesamowitą serię i wyszli na wysokie prowadzenie - 101:85. A zatem wygrali ten fragment gry aż 25:4! Gospodarze mieli niesamowitą skuteczność za trzy punkty. W ten sposób trafili aż 20 razy (na 43 próby). Ich liderem był Kawhi Leonard, który zdobył 28 punktów, miał dziesięć zbiórek, dziewięć asyst i cztery przechwyty.

W innym niedzielnym meczu Philadelphia 76ers przegrała w I meczu półfinału konferencji wschodniej z Atlantą Hawks 124:128. W nocy z poniedziałku na wtorek Brooklyn Nets zagra z Milwaukee Bucks, a Phoenix Suns z Denver Nuggets.