47-letni rekord NBA wyrównany. Russell Westbrook show [WIDEO]

Russell Westbrook, rozgrywający Washington Wizards wyrównał 47-letni rekord słynnego Oscara Robertsona w ilości triple-double w karierze.

Russell Westbrook nie przestaje zadziwiać. Kilka dni temu pisaliśmy, że rozgrywający Washington Wizards po raz drugi w karierze, a trzeci w historii całej NBA, miał triple-double z minimum 20 asystami oraz 20 zbiórkami!

Zobacz wideo Kto zostanie mistrzem NBA? "Dawno nie było takiej sytuacji"

LeBron JamesLA Lakers przegrali i znowu stracili LeBrona Jamesa. "Wiedziałem, że nie wrócę na 100 proc. To niemożliwe"

Teraz Russell Westbrook w wygranym po dogrywce, wyjazdowym meczu z Indianą Pacers 133:132 zaliczył 181. w karierze triple-double. Tym samym wyrównał rekord słynnego rozgrywającego Oscara Robertsona, występującego w latach 60 i 70-tych w Cincinnati Royals i Milwaukee Bucks. Na triple-double Westbrooka złożyło się: 33 punktów, 19 zbiórek i 15 asyst.

W dodatku Westbrook w dogrywce sekundę przed końcem meczu wykorzystał dwa rzuty osobiste, dające zwycięstwo, a w ostatniej akcji meczu zablokował rzut za trzy punkty Carlisa Leverta.

Błyszczał również jego klubowy kolega, Bradley Beal, który zdobył aż 50 punktów. Zaledwie o jeden punkt mniej miał niedzielnej nocy Stephen Curry. W wygranym aż 136:97 przez Golden State Warriors aż jedenaście razy trafił za trzy punkty. I to w zaledwie 29 minut gry. Oprócz tego miał pięć zbiórek i dwie asysty.

Niesamowity mecz w NBA. 60 punktów Jasona Tatuma i trzeci najlepszy comeback w historiiNiesamowity mecz w NBA. 60 punktów Jasona Tatuma i trzeci najlepszy comeback w historii

Inne wyniki NBA:

Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 118:104,

Toronto Raptors - Memphis Grizzlies 99:109,

Denver Nuggets - Brooklyn Nets 119:125,

Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs 124:102,

Utah Jazz - Houston Rockets 124:116.