Niewiarygodny wyczyn Westbrooka! "Czuję się najlepszy w NBA". "Jest nadczłowiekiem"

Niesamowity wyczyn Russella Westbrooka. Rozgrywający Washington Wizards po raz drugi w karierze, a trzeci w historii całej NBA, miał triple-double z minimum 20 asystami oraz 20 zbiórkami!

Russell Westbrook nie przestaje zachwycać na parkietach NBA. 32-letni zawodnik w wygranym 154:141 meczu u siebie z Indianą Pacers zdobył czternaście punktów, miał 21 zbiórek (jego rekord kariery) oraz aż 24 asysty! W klasyfikacji asyst wyrównał własny rekord kariery oraz klubowy Kevina Portera. 

Zobacz wideo Kto zostanie mistrzem NBA? "Dawno nie było takiej sytuacji"

LeBron JamesLA Lakers przegrali i znowu stracili LeBrona Jamesa. "Wiedziałem, że nie wrócę na 100 proc. To niemożliwe"

Westbrook jak Chamberlain

To trzeci przypadek w historii NBA, w którym zawodnik zaliczył triple-double w meczu z minimum 20 zbiórkami oraz asystami. Wcześniej zrobił to słynny Wilt Chamberlain, a dwa lata temu takim wyczynem pierwszy raz popisał się właśnie Westbrook.

Dla Westbrooka było to już 32. triple-double w tym sezonie. - Czuję się osobiście najlepszym rozgrywającym NBA - powiedział nieskromnie po meczu. - Russell jest naprawdę niesamowity. Czasami jest nadczłowiekiem - chwalił go Scott Brooks, trener koszykarzy Washington Wizards.

Jego zespół zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w konferencji wschodniej. Ma duże szanse, by zagrać w specjalnym turnieju play-in z udziałem czterech drużyn z każdej konferencji o dwa miejsca w play-offach.

Niesamowity mecz w NBA. 60 punktów Jasona Tatuma i trzeci najlepszy comeback w historiiNiesamowity mecz w NBA. 60 punktów Jasona Tatuma i trzeci najlepszy comeback w historii

Inne wyniki NBA:

  • Detroit Pistons - Orlando Magic 112:119,
  • Washington Wizards - Indiana Pacers 154:141,
  • New Orleans Pelicans - Golden State Warriors 108:123,
  • Atlanta Hawks - Portland Trail Blazers 123:114,
  • Chicago Bulls - Philadelphia 76ers 94:106,
  • Memphis Grizzlies - New York Knicks 104:118,
  • Utah Jazz - San Antonio Spurs 110:99,
  • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 93:89