Efekt "WOW" w Meczu Gwiazd! Dwa razy trafił z połowy boiska! Za drugim razem skończył spotkanie [WIDEO]

Team LeBron wygrał w 70. edycji Meczu Gwiazd z drużyną Kevina Duranta 170:150. Ozdobą meczu były popisy Damiana Lillarda, który dwa razy w trakcie spotkania trafił z połowy boiska. Tym drugim trafieniem zakończył mecz.

LeBron James skompletował drużynę, w której zagrali m.in. Giannis Antetokounmpo, Stephen Curry, Luka Doncić i Nikola Jokić. Kevin Durant z kolei postawił na Joela Embiida, Kawhiego Leonarda, Bradleya Beala oraz Jaysona Tatuma. Damian Lillard rozpoczął mecz na ławce, ale pokazał się od jak najlepszej strony.

Niewiarygodne rzuty Damiana Lillarda

Gracz Portland Trail Blazers był drugim najlepiej punktującym koszykarzem w drużynie Jamesa. Zdobył 32 punkty (lepszy był tylko Giannis Antetokounmpo), trafiając 11 na 20 rzutów z gry. Dwukrotnie trafił z połowy boiska. Po raz pierwszy w drugiej kwarcie meczu, a jego wyczyn kilka sekund później powtórzył Curry.

NBA All Star Game Basketball/ Giannis Antetokounmpo - MVP 2021MVP Meczu Gwiazd NBA ustanowił rekord nie do pobicia. Ten wynik można już tylko wyrównać

Drugim trafieniem Damian Lillard popisał się już na sam koniec Meczu Gwiazd. Koszykarz zdecydował się na rzut z połowy boiska przy wyniku 167:150, dając swojej drużynie zwycięstwo. To było ósme trafienie 30-latka za trzy punkty w całym spotkaniu.

Damian Lillard i Stephen Curry, to po prostu jest niesprawiedliwe!!! Cały czas powtarzałem im, żeby odsuwali się dalej i dalej, aby trafiać i co zrobili? Właśnie to

- skomentował grę zawodników swojego zespołu LeBron James

Jak informuje dziennikarz ESPN Marc J. Spears Lillard dopisał do swojego CV kolejnego game-winnera -  trafiał już zwycięskie rzuty w sezonie regularnym, w play-offach, a teraz dołączył też rzut w All-Star Game.

Antetokounmpo MVP Meczu Gwiazd

W tej edycji - podobnie jak przed rokiem - NBA All-Star Game pierwsze trzy kwarty traktowano jako osobne mecze. Pierwsza część skończyła się wynikiem 40:39, druga 60:41, a trzecia 46:45,co dało wynik 146:125. Potem zsumowano rezultat w ostatniej kwarcie i spotkanie (bez ograniczeń czasowych) trwało do momentu, aż prowadzący zdobędą w niej 24 punkty.

Najbardziej wartościowym koszykarzem Meczu Gwiazd został Giannis Antetokounmpo, którego występ był najlepszym pod względem skuteczności w historii ASG. "Greek Freak" nie spudłował ani jednego ze swych 16 rzutów, łącznie zdobywając 35 punktów.