MVP Meczu Gwiazd NBA ustanowił rekord nie do pobicia. Ten wynik można już tylko wyrównać

Drużyna LeBrona Jamesa wygrała 70. edycję NBA All-Star Game 170:150. Zespół Kevina Duranta nie okazał się przesadnie wymagającym rywalem, a w składzie zabrakło kilku koszykarzy w tym samego kapitana. Najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania został Giannis Antetokounmpo.

Pomysł organizacji Meczu Gwiazd krytykowało wielu gwiazdorów NBA, ale największe znaczenie miał głos LeBrona Jamesa. To właśnie 36-letni koszykarz był jednym z dwóch kapitanów tworzących swoją drużynę. Wybory na kapitanów zostały przeprowadzone wśród kibiców. Tegoroczna edycja NBA All-Star Game po raz drugi w historii przybrała inny format. Osobno wyłaniano zwycięzcę pierwszych trzech kwart, traktując je jako osobne mecze. Wygrana drużyna przeznaczała pieniądze na wybrany cel charytatywny. Następnie zsumowano rezultat w ostatniej kwarcie i spotkanie (bez ograniczeń czasowych) trwało do czasu, aż prowadzący zdobędą w niej 24 punkty.

#TeamLeBron wygrywa NBA All-Star Game 2021! Koszykarze łącznie zarobili 1,25 mln dolarów, które przekazane zostaną dla organizacji TMCF, gdy #TeamDurant przekaże 500 tys. dolarów na UNCF

- czytamy na oficjalnym koncie ligi NBA na Twitterze.

#TeamLeBron lepszy w Meczu Gwiazd od zespołu Kevina Duranta. Kogo zabrakło w drużynie 32-latka?

Już przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że zespół stworzony przez Kevina Duranta będzie miał problemy. Udziału w meczu nie mógł wziąć sam kapitan, który doznał kontuzji ścięgna podkolanowego. Z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem na izolację wysłany został środkowy #TeamDurant - Joel Embiid. W Philadelphia 76ers takie same działania podjęto względem Bena Simmonsa.

Finalnie drużyna LeBrona Jamesa wygrała wszystkie trzy kwarty. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 40:39, druga 60:41, a trzecia 46:45 - co dało sumę 146:125. Wspomniane 24 punkty przewagi były liczone od górnej punktacji (146+24). Na wyróżnienie w trakcie meczu zasłużyli m.in. Giannis Antetokounmpo, który został wybrany MVP 70. Meczu Gwiazd oraz Stephen Curry czy Damian Lillard, który dwukrotnie popisał się świetnym rzutem z połowy boiska. Pierwsza próba miała miejsce w drugiej kwarcie, natomiast druga dała drużynie LeBrona zwycięstwo. Oba trafienia obejrzycie poniżej:

Giannis Antetokounmpo jest pierwszym koszykarzem w historii Meczu Gwiazd, który miał stuprocentową skuteczność, mając na swoim koncie co najmniej 10 oddanych w trakcie meczu rzutów. Tegoroczny MVP All-Star Game łącznie zdobył 35 punktów - 16 celnych rzutów z gry, w tym trzy za trzy punkty. Nagroda dla najlepszego zawodnika Meczu Gwiazd po raz pierwszy nosi imię tragicznie zmarłego Kobego Bryanta