Los Angeles Clippers przerwali znakomitą serię Utah Jazz w NBA. Kawhi Leonard bohaterem meczu

Los Angeles Clippers pokonali po emocjonującym spotkaniu Utah Jazz 116:112 w lidze NBA. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Kawhi Leonard, który zdobył 29 punktów.

Los Angeles Clippers przerwali znakomitą passę Utah Jazz, która wynosiła aż dziewięć wygranych meczów z rzędu i zrewanżowali się za porażkę sprzed dwóch dni, kiedy przegrali z Utah 96:114 i musieli sobie radzić wówczas bez Kawhiego Leonarda (opuścił trzy ostatnie mecze z powodu urazu nogi), Paula George'a (kontuzja palce) i Nicolasa Batuma.

Udany rewanż Los Angeles Clippers. Koniec znakomitej passy Utah Jazz

W meczu rozgrywanym z piątku na sobotę polskiego czasu wszyscy trzej koszykarze byli już zgłoszeni do gry. George zdobył 15 punktów, ale najskuteczniejszym graczem LA Clippers był Kawhi Leonard - 29 punktów. Do wygranej gospodarzy przyczynił się także rezerwowy - Lou Williams, który zgromadził 19 punktów. W zespole Utah na wyróżnienie zasłużył - Donovan Mitchell - 35 punktów, w tym aż 29 w drugiej połowie oraz Bojan Bogdanović - 23 punkty, rezerwowy Jordan Clarkson - 19 punktów, a Rudy Gobert zanotował aż 15 zbiórek.

Zespół z Utah w drugiej kwarcie przegrywał już 15 punktami, a w trzeciej 10. Później koszykarze Jazz zaczeli szybko odrabiać straty i w trzeciej kwarcie wyszli nawet w pewnym momencie na dwupunktowe prowadzenie 71:69. W ostatniej kwarcie Los Angeles Clippers wrzucili wyższy bieg i nie pozwolili na ani jedno prowadzenie rywali. Ostatecznie wygrali 116:112.

Dla Utah Jazz była to dopiero druga porażka w ostatnich 22 meczach. Z bilansem 24-6 są najlepszą drużyną Konferencji Wschodniej. Natomiast Los Angeles Clippers zajmują w niej 3. miejsce - 22 wygrane i 9 porażek.