Derrick Rose wraca do New York Knicks! Znowu zagra u Toma Thibodeau

New York Knicks pozyskali z Detroit Pistons 32-letniego rozgrywającego Derricka Rose'a. Były lider Chicago Bulls spotka się w Nowym Jorku z trenerem Tomem Thibodeau, z którym współpracował właśnie w zespole Byków.

W zamian za Rose'a, dla którego jest to ostatni rok kontraktu, Knicks oddali niegrającego u Thibodeau Dennisa Smitha Jra oraz wybór drugiej rundy draftu 2021 otrzymany od Charlotte Hornets. Pistons w ten sposób kontynuują gruntowną przebudowę swojej drużyny. Przez ostatni rok z Detroit odeszli tacy koszykarze, jak Andre Drummond, Reggie Jackson, Christian Wood czy Luke Kennard.

Zobacz wideo

Derrick Rose w obecnym sezonie zdobywa średnio 14,2 punktu i notuje 4,2 asysty, podczas gdy przez całą karierę jego średnia punktowa to 18,7, a asyst - 5,7. Jest to jednak spowodowane faktem, iż w ostatnim czasie trener Pistons Dwane Casey dawał coraz więcej minuty na pozycji rozgrywającego zdolnemu debiutantowi Killianowi Hayesowi. 

Odbudowa pod okiem "Thibsa"

W Nowym Jorku Rose będzie mógł ponownie pracować z Tomem Thibodeau, pod wodzą którego w latach 2010-12 był prawdziwą gwiazdą całej ligi. Trzykrotnie był wybierany do Meczu Gwiazd, w 2011 roku jako najmłodszy zawodnik w historii został MVP sezonu zasadniczego, a jego Bulls jako numer 1 Konferencji Wschodniej awansowali do finału konferencji, w którym ulegli gwiazdorskiemu zespołowi Miami Heat z LeBronem Jamesem, Dwaynem Wadem i Chrisem Boshem.

Właściciel Żabki zainwestuje w NBAWłaściciel Żabki planuje zainwestować w klub z ligi NBA

Rok później Byki również były najlepsze na wschodzie w sezonie zasadniczym, ale w trakcie rywalizacji w playoffs z Philadelphią 76ers Rose zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, od czego rozpoczęły się jego koszmarne problemy ze zdrowiem, które nie pozwoliły mu wrócić do najlepszej formy.

Rose opuścił Chicago w 2016 roku, po czym grał w New York Knicks (przez rok), a także Cleveland Cavaliers, Minnesota Timberwolves oraz Detroit Pistons. Knicks aktualnie zajmują w Konferencji Wschodniej NBA dziewiąte miejsce z bilansem 11-14 i póki co liczą się w walce o playoffs. 

Więcej o: