Szalony mecz w NBA. Curry zdobył 57 punktów, ale to Doncić poprowadził zespół do wygranej

Ależ to było epickie starcie! Dallas Mavericks pokonali Golden State Warriors zaledwie dwoma punktami (134:132), a gwiazdami wieczoru byli: Luka Doncić i Stephen Curry.

Początek meczu sugerował, że koszykarze Dallas Mavericks z łatwością wygrają, bo po kilku minutach prowadzili już 18:2. Później jednak zaczął się koncert Stephena Curry'ego, trzykrotnego mistrza NBA oraz dwukrotnego MVP ligi (w sezonach 2014/15 i 2015/16).

Curry był w świetnej formie. Celnie rzucił 11 razy za trzy punkty. Łącznie zdobył aż 57 punktów! Golden State Warriors dopiero w trzeciej kwarcie dogonili rywala, zaś na niespełna pół minuty do końca meczu Curry doprowadził do wyniku 131:130 dla Warriors.

Właściciel Żabki zainwestuje w NBAWłaściciel Żabki planuje zainwestować w klub z ligi NBA

Ostatnie słowo nie należało jednak do Curry'ego, a do Maxi Klebera, który trafił za trzy na kilka sekund przed ostatnią syreną i ustalił wynik spotkania na 134:132. Wśród wygranych najlepszy był jednak Luka Doncić, uczestnik meczu gwiazd 2020 i mistrz Europy z 2017 roku. Mierzący 201 cm Słoweniec zdobył aż 42 punkty, a ponadto miał siedem zbiórek oraz 11 asyst.

Sytuacja w tabeli

Golden State Warriors to ósmy zespół Konferencji Zachodniej, gdzie lideruje Utah Jazz. Natomiast  Dallas Mavericks zajmuje dopiero 14. miejsce.

Dallas Mavericks - Golden State Warriors 134:132 (35:31, 37:33, 34:37, 28:31)

(Doncić 42, Porzingis 18, Richardson 17 - Curry 57, Wiggins 22, Bazemore 20)