33 punkty w niespełna 20 minut. Jaylen Brown zachwycił, a Boston Celtics rozbili Cleveland Cavaliers

Boston Celtics pokonali na własnym parkiecie Cleveland Cavaliers aż 141:103 w niedzielnym meczu NBA. Rekordowy występ zaliczył w tym spotkaniu obrońca Celtów, Jaylen Brown, którzy zdobył aż 33 punktów w niespełna 20 minut.

Dlaczego Brown grał tak krótko przy nieobecności innego lidera Celtics, Jaysona Tatuma? Cóż, więcej nie musiał, bowiem nie tylko rekord Browna, ale i całe spotkanie charakteryzowała liczba "3". Po trzech kolejnych porażkach bostończycy, trzeci obecnie zespół konferencji wschodniej (9-6), już po trzech kwartach byli pewni wygranej, prowadząc różnicą ponad 30 punktów (114:78). Wobec tego trener Brad Stevens w ostatniej części rozstrzygniętego już meczu dał pograć swoim rezerwowym.

Przez 19 minut i 14 sekund gry Jaylen Brown mógł się pochwalić 65% skuteczności z gry (13/20, z czego 3/4 za "3"), a także bezbłędnym wykonywaniem rzutów osobistych (4/4). Do tego miał 3 zbiórki, asystę, 2 przechwyty i 3 faule. Dobry występ w drużynie Celtów zaliczył także wracający po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Kemba Walker, zdobywca 21 punktów. W zespole gości żaden z zawodników nie zdobył za to więcej niż 13 "oczek".

Tweet Kendricka Perkinsa o Kyrie'em Irvingu, Kevinie Durancie i Jamesie HardenieW NBA powstaje superdrużyna. "Czy Irving zgodzi się na rolę Alfreda dla Batmana i Robina?"

Brown został tym samym rekordzistą całej NBA w liczbie zdobytych punktów w trakcie pojedynczego występu trwającego poniżej 20 minut.

Koszykarz New York Knicks RJ Barrett"Wolałem iść na emeryturę niż tam zagrać". Najbogatszy klub NBA przestał być drużyną memem

Rekordu Browna nie należy jednak mylić z największą liczbą w ogóle zdobytych punktów przez 20 minut gry jednego zawodnika. Tu wyniki najlepszych koszykarzy są zdecydowanie bardziej okazałe. Wystarczy wspomnieć historyczny występ Klaya Thompsona z Golden State Warriors, który w 2015 roku (w meczu z Sacramento Kings) potrafił w jednej kwarcie zdobyć aż 37 punktów. Łącznie obrońca Warriors uzbierał w tamtym spotkaniu 52 punkty w trakcie niespełna 33 minut gry.