Kawhi Leonard zadziwił świat NBA! I zrobił to jednym palcem. Nie do wiary [WIDEO]

Spektakularna obrona Kawhiego Leonarda zatrzymała Jamala Murraya w jednej z ostatnich akcji meczu Denver Nuggets - Los Angeles Clippers. Zawodnik NBA zablokował rzut do kosza jednym palcem. Nie do wiary! To wideo musicie obejrzeć.

Na kilka minut przed końcem trzeciego, ćwierćfinałowego spotkania Play Off między Denver Nuggets a Los Angeles Clippers, Kawhi Leonard popisał się niesamowitą obroną. Jamal Murray minął Montrezla Harrella, wbiegł pod kosz, chciał zrobić wsad, ale trafił na Leonarda.

- Widziałem, że zamierza wbiec pod kosz, a ja byłem na pozycji, z której mogłem pomóc w obronie, więc przyspieszyłem i starałem się zablokować jego wrzut. Wiedziałem, że będzie próbował wsadzić piłkę do kosza, wyskoczyłem starając się go zablokować. Ostatecznie mój blok się powiódł - przyznał w pomeczowej rozmowie z dziennikarzami Kawhi Leonard

Kawhi Leonard popisał się spektakularną obroną. Koszykarze NBA zachwyceni zagraniem

Zagranie Kawhiego Leonarda skomentował Paul George, który w spotkaniu z Los Angeles Clippers zdobył 32 punkty trafiając 12 z 18 rzutów. Koszykarz Denver Nuggets skomentował obronę Leonarda, chwaląc jego postawę w ostatnich minutach spotkania. - To był bardzo długi środkowy palec. Musiał mu dodatkowo urosnąć czy coś. To cały Kawhi - przyznał Paul George

Ostatecznie Los Angeles Clippers wygrali w trzecim meczu ćwierćfinałowym 113:107, zapewniając sobie jednocześnie prowadzenie w serii 2:1. Kawhi Leonard spędził na parkiecie 42 minuty, zdobywając 23 punkty, czternaście zbiórek, sześć asyst oraz dwa bloki. Następny mecz fazy Play Off NBA rozegrany zostanie w nocy ze środy na czwartek o godz. 3:00 czasu polskiego.