Kolejny fenomenalny mecz Lillarda. Drugi taki wyczyn w historii NBA!

Damian Lillard poprowadził do zwycięstwa Portland Trail Blazers, którzy pokonali 134:131 Dallas Mavericks. 30-latek zdobył aż 61 punktów i jako drugi w historii NBA zdobył ponad 60 punktów w trzech meczach jednego sezonu.

Dla Lillarda mecz jego Blazers z Mavericks okazał się wyjątkowy. Zdobył aż 61 punktów w jednym z decydujących spotkań, odkąd NBA wróciła po przerwie związanej z epidemią koronawirusa. Spotkanie było kluczowe dla sytuacji w tabeli Konferencji Zachodniej. Blazers dzięki postawie Lillarda, która dała im zwycięstwo zajmują ósmą pozycję - w tym momencie ostatnią dającą możliwość gry w play-offach. 

Zobacz wideo NBA. "Nawet w Dineylandzie nie można zamknąć zawodników na pół roku"

Wielki wyczyn Damiana Lillarda! Przeszedł do historii NBA

Lillard wyrównał rekord swojej kariery, pobił świetne wyniki z dwóch poprzednich spotkań, gdy zdobywał 45 i 51 punktów.  Przeszedł do historii NBA - jako drugi zawodnik w trzech spotkaniach jednego sezonu zdobył więcej niż 60 punktów. Wcześniej dokonał tego jedynie legendarny Wilt Chamberlain. 30-latek trafił 17 z 32 rzutów z gry, a w tym aż dziewięciokrotnie (na 17 rzutów) za trzy punkty. Nie zmarnował żadnego z 18 rzutów z linii wolnych. 

Żeby zagrać w play-offach Portland Trail Blazers, muszą wygrać piątkowe spotkanie z Brooklyn Nets, które teraz wszyscy zawodnicy drużyny określają jako najważniejszy w sezonie. Początek play-offów w Walt Disney Resort w Orlando zaplanowano na 17 sierpnia. 

Przeczytaj także: