Zmarł były mistrz NBA. Zagrał w "Gwiezdnych Wojnach", choć nikt go nie zobaczyłh"

Jak informuje "Mundo Deportivo", zmarł amerykański koszykarz Mark McNamara. Były mistrz NBA z 1983 roku poza karierą sportową ma za sobą także udział w znanej produkcji filmowej. Był dublerem Petera Mayhew w roli Chewbakki w piątej części "Gwiezdnych Wojen".

McNamara został wybrany w drafcie NBA w 1982 roku. Grał dla Philadelphia 76ers i rok później jako debiutantowi udało mu się zdobyć tytuł mistrzowski NBA. Później błąkał się po kolejnych amerykańskich klubach, ale nigdzie nie potrafił stać się liderem zespołu. Wcześniej dobrze prezentował się w Hiszpanii, był zawodnikiem m.in. Realu Madryt

Zobacz wideo Top asysty Kamila Grosickiego w Hull City [ELEVEN SPORTS]

Nie żyje były mistrz NBA. Był członkiem obsady "Gwiezdnych wojen"

Zasłynął także z kariery pozasportowej. Był dublerem Petera Mayhew w roli Chewbakki w piątej części "Gwiezdnych Wojen". Gdy aktor zachorował, McNamara nagrał nawet wszystkie sceny z udziałem postaci, ale ostatecznie zdecydowano, że Mayhew zagra w nich, gdy już wyzdrowieje. Stąd McNamara nie pojawił się w filmie. 

Jak podaje hiszpański dziennik "Mundo Deportivo", w ostatnich latach życia McNamara miał żyć na Alasce. Był leczony ze względu na problemy z sercem i oddychaniem. Zmarł 27 kwietnia w wieku 60 lat. 

Przeczytaj także:Więcej o: