Sport.pl

Skandal na konkursie wsadów. Aaron Gordon: Nigdy więcej na nim nie wystąpię. To koniec!

Do wielkiej kontrowersji doszło w Konkursie Wsadów podczas NBA All-Star Game. Aaron Gordon zdobył aż 297 punktów na 300 możliwych, jednak przegrał z Derrickiem Jonesem. Zdaniem dziennikarzy został znowu okradziony z wygranej.

Tegoroczny Konkurs Wsadów mógł być najlepszym od 1988 roku. Wtedy Michael Jordan pokonał Dominique'a Wilkinsa. Poziom tegorocznego konkursu, również rozgrywanego w Chicago, stał na niebotycznie wysokim poziomie. Najlepszym dowodem jest fakt, że Aaron Gordon zdobył w swoich sześciu próbach aż 297 punktów na 300 możliwych, a nawet to nie pozwoliło mu wygrać.

Zobacz wideo

Gordon po konkursie nie ukrywał wściekłości wynikiem Konkursu Wsadów. - Powinienem mieć dwa trofea. Kończę z tym! - powiedział tuż po werdykcie. O rozstrzygnięciu na jego niekorzyść zdecydował ostatni wsad, w którym otrzymał "tylko" 47 punktów za przeskoczenie ponad mierzącym 226 centymetrów Tacko Fallem. Gordon mówi, że powinien mieć dwa trofea, odnosząc się do sytuacji z 2016 roku, gdy w równie kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z Zachem LaVine'm.

Niedowierzania z decyzji sędziów nie ukrywali także dziennikarze i inni koszykarze, którzy wprost stwierdzili, że Gordon został okradziony. - Aaron Gordon znowu został okradziony! - grzmiał Joel Embiid, zawodnik Philadelphia 76ers. Tak niską oceną zszokowany był także Derrick Jones Jr., który wygrał Konkurs Wsadów.

- Wykonałem cztery, przepraszam, pięć wsadów za 50 punktów z rzędu. Planowałem iść do domu z czterema "50" i to byłoby na tyle - podkreślił na konferencji prasowej Gordon, dając jasno do zrozumienia, że w sytuacji, która zdarzyła się na Konkursie Wsadów, powinien zostać ogłoszony remis. Powiedział także, że już nigdy więcej nie wystąpi w Konkursie Wsadów.

Więcej o:
Komentarze (17)
Skandal na konkursie wsadów. Aaron Gordon: Nigdy więcej na nim nie wystąpię. To koniec!
Zaloguj się
 • shane00

  Oceniono 19 razy 9

  "Gordon po konkursie nie ukrywał wściekłości wynikiem Konkursu Wsadów" - matko, kto pisze te teksty?

 • schuja

  Oceniono 6 razy 6

  A gdzie on nie ukrywał tej wściekłości? Bo na konferencji prasowej był uśmiechnięty i spokojnie odpowiadał na pytania.

 • superpolpol

  Oceniono 6 razy 4

  300 pkt zdobył Mateusz M.

 • goral67

  Oceniono 12 razy 4

  Shane00 nie wiesz kto pisze te teksty ? Paskowi z TVP dorabiają sobie , to widać po stylu.

 • macqbat

  Oceniono 3 razy 1

  konkurs wsadów kojarzy mi się z procedurą wyboru managerów do spółek skarbu państwa, tfu

 • rc7

  Oceniono 4 razy -2

  Czy wśród osób znających się na sporcie ktoś wie, czy istnieje synonim słowa "wsad", który brzmiałby mniej, powiedzmy, walentynkowo?

 • maras63

  Oceniono 18 razy -2

  Pewnie był mnie czarny niż przeciwnik, no i był mężczyzną, a przeciwnik się waha. :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX