Sport.pl

Osiedlowa kamera nagrała moment katastrofy śmigłowca Bryanta. Wszystko słychać

Jedna z kamer nagrała dźwięk przelatującego śmigłowca i moment jego katastrofy. Zginęło w niej dziewięć osób, wśród nich Kobe Bryant i jego 13-letnia córka Ginna.

Kamera zamontowana w jednym z domów niedaleko miejsca katastrofy śmigłowca Kobego Bryanta nagrała dźwięk przelatującej maszyny i moment katastrofy. Może on pomóc śledczym w ustaleniu przyczyn tragicznego wypadku w Calabasas w Kalifornii. Nagranie opublikowała redakcja ABC7 Eyewitness News, a możecie je zobaczyć i posłuchać tutaj:

W amerykańskich mediach pojawiły się już pierwsze przecieki z raportu przygotowywanego przez Narodową Radę Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). Jednym z powodów katastrofy helikoptera z Kobem Bryantem na pokładzie mógł być brak systemu TAWS, który ostrzega pilota o zbliżającej się przeszkodzie, zwłaszcza przy złej widoczności i niskim przelocie. Stosowanie systemu TAWS nie jest wymagane w przypadku komercyjnych śmigłowców, ale od 2004 roku jest zalecane przez Narodową Radę Bezpieczeństwa Transportu.

 

Kobe Bryant zginął 26 stycznia w katastrofie śmigłowca w Calabasas, mieście w hrabstwie Los Angeles w Kalifornii. Kobe pięciokrotnie zdobył pierścień mistrzowski ligi, dwukrotnie uznany został MVP finałów, a także był MVP ligi w 2008 roku. Przez całą karierę był zawodnikiem Los Angeles Lakers. Numery, z którymi występował - 8 i 24 - zostały zastrzeżone przez klub. W katastrofie zginęło też osiem innych, wśród nich 13-letnia córka Bryanta - Ginna.

Więcej o:
Komentarze (35)
Osiedlowa kamera nagrała moment katastrofy śmigłowca Bryanta. Wszystko słychać
Zaloguj się
 • gazeciar89

  Oceniono 49 razy 35

  no fantastyczne nagranie. Słychac wielkie G.

 • 0apud0

  Oceniono 39 razy 29

  W Smoleńsku mieli TAWS, ale postanowili zignorować ostrzeżenie "terrain ahead" z tego systemu.

 • sabaton128

  Oceniono 28 razy 26

  Nic nie nagrała. Zwykly clickbajt. Takie cos powinno być karalne. W koncu jest na to paragraf: Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  Wprowadziliscie mnie w błąd, zebym kliknął w link, zmarnowałem swój czas, a wy na tym zarabiacie.

 • gokle

  Oceniono 35 razy 19

  Nie osiedlowa kamera tłuku, tylko z prywatnego domu i gó... słychać a nie wielki huk, właściwie to słychać tylko przelatujący pojazd latający nad domem. Przepisuje cię te newsy nieprzytomnie, nawet nie pokusiliscie się o obejrzenie wideo. News polo.

 • parrotpolly

  Oceniono 6 razy 4

  "wszystko słychać" Ja w ramach "wszystkiego" usłyszałem w 22 sekundzie, że DW to szmata, która stworzy cokolwiek by na koks starczyło.

 • baxter21

  Oceniono 5 razy 3

  Takie wielkie g.... czyli nic , tylko w gazecie wybiórczej. Po co to zamieściliście ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX