Wielki klub NBA w tarapatach. Jedna gwiazda może stracić sezon, inna co najmniej kilka miesięcy

Fatalne kontuzje Kevina Duranta i Klay'a Thompsona mogą mieć wpływ na przyszłość Golden State Warriors. Klub, który w ciągu ostatnich pięciu lat trzykrotnie zdobywał mistrzostwo NBA, na dniach będzie musiał podjąć decyzje co do przyszłości ciężko kontuzjowanych gwiazd.

W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu Toronto Raptors pokonali na wyjeździe Golden State Warriors 114:110 i po raz pierwszy w historii zdobyli mistrzostwo NBA. Zespół z Kanady wygrał finałową serię 4:2. Na jej przebieg duży wpływ miały jednak kontuzje kluczowych zawodników zespołu Steve'a Kerra.

Obrońcy tytułu przez pierwsze cztery mecze musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Kevina Duranta. Amerykanin wrócił na piąty mecz w Toronto, jednak już w drugiej kwarcie doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry do końca meczu. Po nim okazało, że Durant doznał zerwania ścięgna Achillesa. Kontuzja ta może wykluczyć go z gry na cały kolejny sezon!

Kolejny cios Golden State Warriors otrzymali w decydującym, szóstym meczu. Pod koniec trzeciej kwarty kontuzji doznał bowiem Klay Thompson. Amerykanin grał doskonale, miał na koncie 30 punktów, jednak nie dotrwał do końca meczu, a halę opuszczał o kulach. Niedługo po zakończeniu meczu agent koszykarza poinformował, że Thompson zerwał więzadła w lewym kolanie. Pierwsze diagnozy przewidują, że zawodnik wróci do gry dopiero w okolicach lutego lub marca.

Jak napisał na Twitterze dziennikarz ESPN, Adrian Wojnarowski, urazy Duranta i Thompsona będą miały duży wpływ na sytuację Golden State Warriors w lidze. Co najważniejsze - obu zawodnikom kończą się kontrakty. Klub z Oakland musi zdecydować czy chce zatrzymać u siebie kontuzjowane gwiazdy i uzupełnić skład niedrogimi zawodnikami, czy nie przedłużać wygasających umów i szukać poważnych wzmocnień, o co wcale nie będzie łatwo.

Kolejny sezon zasadniczy NBA rozpocznie się pod koniec października.