Koniec marzeń Marcina Gortata? Golden State Warriors mają nowego centra

Marcin Gortat chciał dołączyć do Golden State Warriors, ale władze mistrzów NBA znalazły już nowego centra. To Andrew Bogut.
Zobacz wideo

Marcin Gortat pozostaje bez klubu. Kontrakt Polaka z Los Angeles Clippers został rozwiązany w ostatnim dniu okna transferowego. Władze Clippers zdecydowały się na przebudowę zespołu i nie widziały już miejsca w zespole dla 35-letniego Polaka. Chris Haynes, dziennikarz Yahoo Sports poinformował, że Gortat chciał za wszelką cenę trafić do zespołu aktualnych mistrzów NBA - Golden State Warriors. Polak miał odrzucić oferty innych zespołów. Jednym z nich było Milwaukee Bucks.

Teraz marzenia Polaka mogą legnąć w gruzach. Golden State Warriors zakontraktowały innego centra - Andrew Boguta, który ostatnio grał w lidze australijskiej w zespole Sydney Kings. Zdobył tam tytuł MVP oraz wyróżnienie dla najlepszego obrońcy ligi. W przeszłości Bogut grał dla Warriors w latach 2012-2016. W 2015 roku był kluczowym zawodnikiem drużyny, które sięgnęła po mistrzostwo. Występował też w  Milwaukee Bucks, Cleveland Cavaliers, Dallas Mavericks oraz Los Angeles Lakers.

Co dalej z Gortatem? Polak czeka na propozycje. - Swoje lata już mam, ale czuję się naprawdę świetnie fizycznie - mówił niedawno Gortat w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". Polak rozegrał 47 spotkań w drużynie z Los Angeles. 43 rozpoczynał jako zawodnik wyjściowego składu. Na parkiecie spędzał średnio po 16 minut, w trakcie których notował 5 punktów, 5,6 zbiórki oraz 1,4 asysty.