NBA. LeBron James wyprzedził Michaela Jordana i jest czwartym najskuteczniejszym zawodnikiem NBA

NBA 2018/2019. W meczu Los Angeles Lakers - Denver Nuggets LeBron James rzucił 31 punktów i wyprzedził Michaela Jordana w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników NBA.
Zobacz wideo

LeBron James przed Michaelem Jordanem. Zawodnik Lakers wyprzedził swojego idola

Przed środowym mecze Los Angeles Lakers z Denver Nuggets LeBron James tracił do Michaela Jordana 12 punktów. „King James” zdobył wczoraj 31 punktów i wyprzedził swojego idola w klasyfikacji najskuteczniejszych koszykarzy w historii NBA. Jak można było zauważyć, to dokonanie wiązało się również z ogromnymi emocjami, o czym świadczy reakcja 34-latka.

 

LeBron tuż za podium najskuteczniejszych. Jego występ nie uratował Lakers przed porażką

Po meczu z Nuggets LeBron James ma na koncie 32 311 punkty (Jordan – 32 292 pkt) i zajmuje czwarte miejsce wśród najskuteczniejszych graczy w historii NBA. Przed graczem Lakers są jeszcze: Kobe Bryant (33643 pkt), Karl Malone (36928 pkt) i Kareem Abdul-Jabbar (38387 pkt). 

Indywidualny wyczyn czterokrotnego MVP ligi przyćmił nieco samo spotkanie i kolejny kiepski występ Los Angeles Lakers. „Jeziorowcy” przegrali w Staples Center z Denver Nuggets 99:115 i zajmuje 11. miejsce w tabeli konferencji wschodniej. 8 drużyna na zachodzie – Los Angeles Clippers – ma o 7 zwycięstw więcej. 

Więcej o: