Dirk Nowitzki pobił rekord Kobe Bryanta

Dirk Nowitzki w czwartek zaczął swój 21. sezon w Dallas Mavericks. Żaden inny koszykarz nie spędził tylu sezonów z rzędu w jednym klubie.

Dirk Nowiztki w czwartkowym meczu z Phoenix Suns wybiegł na parkiet po raz pierwszy w sezonie. Mecz zaczął na ławce rezerwowych, zagrał tylko sześć minut, rzucił dwa punkty, miał zbiórkę i faul. Ale to wystarczyło, by pobić rekord w liczbie kolejnych sezonów w barwach jednego klubu. Dla Niemca to 21. rok z Dallas Mavericks. Dotychczasowy rekordzista, Kobe Bryant, z Los Angeles Lakers spędził 20 sezonów.

40-letni Nowizki do NA trafił w 1998 roku, został wybrany w drafcie z dziewiątym numerem przez Milwaukee Bucks, ale od razu oddano go do Dallas Mavericks. W Teksasie gra przez całą karierę. W 2011 roku zdobył mistrzostwo NBA i wybrano go MVP finałów. W karierze zdobywał do tej pory średnio 21,2 punktu, 7,7 zbiórki i 2,5 asysty na mecz.

Dla Nowitzkiego sezon zaczął się dopiero w połowie grudnia, bo przeciągała się jego rekonwalescencja po wiosennej operacji kostki. Bez niego Maviercks radzili sobie więcej niż przyzwoicie - wygrali 15 z 26 spotkań, a na lidera wyrósł debiutant Luka Doncić.

W czwartek Mavericks ulegli najsłabszym na zachodzie Phoenix Suns 89:99. Doncić rzucił 13 punktów. Najwięcej dla ekipy z Arizony miał T.J. Warren - 30.