Marcin Gortat szuka najsprawniejszego ucznia. Nagroda? Mecz NBA

Wyjazd na mecz Marcina Gortata w NBA - to nagroda główna w Szkolnym Skills Challenge organizowanym przez fundację jedynego Polaka w NBA. Zapisy trwają do 30 września.

- Co roku, gdy ja przygotowuje się do kolejnego sezonu NBA, moja fundacja rozpoczyna przygotowania do jednego z naszych największych projektów czyli Szkolnego Skills Challenge. Już po raz szósty Gortat Team przemierzy kraj, odwiedzając 50 szkół podstawowych, gdzie przeprowadzi wyjątkowe zawody, podczas których uczestnicy będą pokonywać specjalnie przygotowany tor. Zwycięzca Szkolnego Skills Challenge wraz z nauczycielem WF-u w nagrodę poleci do USA, gdzie spotka się ze mną i wybierze na mój mecz - mówi Marcin Gortat.

Zgłaszać można się do 30 września. Szkolny Skills Challenge to turniej sprawnościowy dla dzieci ze szkół podstawowych, który ma promować aktywny tryb życia, wzmocnić pozycję wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego, a także uczyć młodych ludzi zdrowej sportowej rywalizacji. To nie są zawody tylko dla młodych fanów koszykówki.

- Uczniowie pięćdziesięciu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie pokonują na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie uzyskanego czasu wyłaniany jest zwycięzca, który ma szansę dołączyć do grona dziesięciu finalistów, którzy wezmą udział w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge, który odbędzie się w Łodzi - mówi Paweł Stalmach, PR manager Gortata.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września TUTAJ.

Szkolny Skills ChallengeSzkolny Skills Challenge mg13.com.pl