NBA. Znamy pary pierwszej rundy play-off

W nocy ze środy na czwartek rozegrano ostatnie mecze sezonu zasadniczego NBA. Po nich poznaliśmy pary pierwszej rundy play-off.

Przed ostatnim meczem Washington Wizards Marcina Gortata mieli szansę na awans z ósmego nawet na szóste miejsce w konferencji wschodniej. By tak się stało Wizards musieli pokonać Orlando Magic i liczyć na porażki Miami Heat i Milwaukee Bucks.

Wielu dywagacji jednak nie było, bo zespół Gortata przegrał ze słabymi Orlando Magic 92:101 i zajął ósme miejsce na wschodzie. Ich rywalem w pierwszej rundzie play-off będą Toronto Raptors, którzy zajęli pierwszą pozycję na wschodzie.

Na wschodzie o trzecie miejsce rywalizowali Clevland Cavaliers oraz Philadelphia 76ers. Jeśli w środę Cavaliers pokonaliby Knicks, a 76ers przegraliby z Bucks, to LeBron James i spółka zajęliby trzecie miejsce. Tu spotkania też nie przyniosły wielu emocji, bo Cavs niespodziewanie przegrali ze słabymi Knicks (98:110), a 76ers pewnie pokonali Bucks 130:95.

W meczu o wszystko na zachodzie Minnesota Timberwolves pokonała po dogrywce Denver Nuggets 112:106 i to "Wilki" awansowały do play-off z ósmego miejsca z bilansem 47-35.

Pary pierwszej rundy play-off na wschodzie:

Toronto Raptors (1.) - Washington Wizards (8.)

Clevland Cavaliers (4.) - Indiana Pacers (5.)

Philadelphia 76ers (3.) - Miami Heat (6.)

Boston Celtics (2.) - Milwaukee Bucks (7.)

Pary pierwszej rundy play-off na zachodzie:

Houston Rockets (1.) - Minnesota Timberwolves (8.)

Oklahoma City Thunder (4.) - Utah Jazz (5.)

Portland Trail Blazers (3.) - New Orleans Pelicans (6.)

Golden State Warriors (2.) - San Antonio Spurs (7.)

Więcej o: