NBA. Wizards przegrali z Celtics po dogrywce. Gortat z double-double

Marcin Gortat miał 10 punktów i zbiórek w przegranym po dogrywce przez jego Washington Wizards meczu z Boston Celtics (104:110). Zespół Polaka spadł na piąte miejsce w Konferencji Wschodniej.

Gortat trafił cztery z siedmiu rzutów z gry oraz dwa z czterech rzutów wolnych. Z 10 zbiórek cztery miał w ataku, a do tego dołożył jeszcze cztery asysty, przechwyt, blok, ale też trzy straty i dwa faule. Po parkiecie biegał przez 31 minut, a w dogrywce rzucił pięć z sześciu punktów swojej drużyny.

Najlepszym strzelcem Wizards był Otto Porter, który rzucił 27 punktów. Tylko 18 punktów zdobył Bradley Beal, który w czwartek fatalnie pudłował (7/27 z gry).

Celtics do zwycięstwa poprowadził Kyrie Irving. To on na 9,8 sekundy przed końcem meczu trafił trzy rzuty wolne, które ekipie z Bostonu dały dogrywkę. A w doliczonym czasie gry był trudny do zatrzymania. Zdobył siedem z 12 punktów swojej drużyny. Dobrze wymuszał faule i z linii rzutów wolnych dorzucał kolejne punkty. W sumie miał 28 punktów (9/19 z gry i 9/10 z wolnych), sześć asyst i pięć zbiórek. 18 punktów dorzucił Jaylen Brown.

Celtics dzięki wygranej utrzymali pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej (bilans 40-16). Wizards spadli na piąte miejsce (31-24).