Sport.pl

NBA. LeBron James najmłodszym trzydziestotysięcznikiem

LeBron James jako siódmy gracz w historii NBA rzucił w lidze 30 tys. punktów. Z tego grona jest najmłodszy. I jedyny, który przy okazji ma ponad 7 tys. asyst i zbiórek.

LeBron James rekord pobił we wtorkowym meczu z San Antonio Spurs. Punkty, którymi przekroczył barierę 30 tys. punktów, zdobył z dalekiego półdystansu pod koniec pierwszej kwarty.

W gronie graczy z 30 tysiącami zdobytych punktów w NBA jest tylko w sumie siedmiu graczy. Oprócz Jamesa są to Kareem Abdul-Jabbar, Kobe Bryant, Wilt Chamberlain, Michael Jordan, Karl Malone i Dirk Nowitzk. Tylko ten ostatni jest jeszcze aktywnym zawodnikiem.

James z tej grupy dokonał tego w najmłodszym wieku. Od najlepszego strzelca wszech czasów, Abdul-Jabbara, dzieli go nieco ponad osiem tysięcy punktów. Jeśli James w czterech kolejnych sezonach będzie miał średnią ponad 25 punktów na mecz, w wieku 37 lat ma szansę wybić się na pierwsze miejsce. O ile jeszcze tak długo będzie grał w NBA.

James zbytnio powodów do świętowania rekordu nie miał, bo jego Cleveland Cavaliers są w kryzysie. Zespół przegrał aż 11 z ostatnich 15 meczów, jest dopiero trzeci w Konferencji Wschodniej NBA z niewielką przewagą nad czwartymi Miami Heat i nie wygląda jak kandydat na finalistę NBA.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (4)
NBA. LeBron James najmłodszym trzydziestotysięcznikiem
Zaloguj się
  • bu-shy

    Oceniono 3 razy 3

    może i najmłodszy, ale tylko dlatego, że najszybciej zaczynał karierę w NBA, z pominięciem NCAA. Gdyby brać pod uwagę liczbę gier potrzebnych do tego osiągnięcia, to pierwszy jest Chamberlain, drugi Jordan, a James trzeci.

  • donbalon

    Oceniono 3 razy -1

    Brawo ROBERT LAWENDOWSKI! Jesteś mistrzem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX