Sport.pl

NBA. Zbiórki Marcina Gortata nie pomogły. Washington Wizards przegrali z Phoenix Suns

Washington Wizards przegrali z Phoenix Suns 116:122. To ich pierwsza porażka w sezonie we własnej hali. I to porażka dość zaskakująca, bo w ciągu meczu Czarodzieje roztrwonili aż 22 punkty przewagi. Marcin Gortat grał przez 33 minuty - zdobył dziewięć punktów i miał 13 zbiórek.

Nie taki scenariusz zaplanowali sobie Washington Wizards. I nie taki scenariusz się zapowiadał. Bo Czarodzieje na początku drugiej kwarty mieli jeszcze 22 punkty przewagi (43:21). W kolejnych dwóch jednak wszystko roztrwonili.

Największa niemoc dopadła ich w samej końcówce meczu - na cztery minuty przed końcem prowadzili jeszcze dwoma punktami (108:106) - kiedy nie tylko słabo rzucali, ale też nie potrafili zatrzymać TJ Warrena (w całym meczu rzucił 40 punktów).

Marcin Gortat spędził na parkiecie 33 minuty - miał 13 zbiórek (najwięcej ze wszystkich) i zdobył dziewięć punktów; trafiając trzy rzuty z gry (na sześć) i trzy osobiste (na cztery).

Wizards z bilansem czterech wygranych i trzech porażek zajmują siódmą lokatę w Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz na własnym parkiecie rozegrają w nocy z soboty na niedzielę. Zmierzą się z Cleveland Cavaliers.

Washington Wizards - Phoenix Suns 116:122 (32:15, 32:37, 26:35, 26:35)

Koszykówka. Transferowe lato w NBA

Komentarze (4)
NBA. Zbiórki Marcina Gortata nie pomogły. Washington Wizards przegrali z Phoenix Suns
Zaloguj się
 • 23tryt

  Oceniono 6 razy 4

  WW w każdym z dotychczasowych 3 meczów, które przegrali, mieli fragment w którym prowadzili +20 punktów ..... to już chyba nie jest przypadek

 • pitdogg

  Oceniono 6 razy 2

  Ot, taka przeciętna drużyna.

 • lassaros

  Oceniono 7 razy -3

  Wypadek przy pracy. Ja z kolei cieszę się, że Suns zaczęli coś grać, bo początek sezonu wyglądał bardzo słabo w ich wykonaniu i bałem się, że będą bić niechlubne rekordy w liczbie porażek z rzędu. Pozostaje do rozwiązania kwestia Bledsoe'a.

  nbalabs.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX