NBA. Dwyane Wade znów zagra z LeBronem Jamesem

W niedzielę jego kontrakt wykupiło Chicago Bulls, w środę oficjalnie został zawodnikiem Cleveland Cavaliers. Po trzech sezonach przerwy znów zagra ze swoim przyjacielem LeBronem Jamesem.

Wade z Jamesem grali przez cztery lata w Miami Heat. Cztery razy doszli do finałów, zdobyli dwa tytuły. A potem James wrócił do Cleveland. Wade został w Miami przez dwa kolejne sezon, rok temu podpisał kontrakt z Chicago Bulls, ale powrót do rodzinnego miasta nie był udany. W niedzielę klub rozwiązał z nim kontrakt, wypłacając ponad 15 z wartej 23 mln dol

Bulls wygrali 41 z 82 meczów, zagrali w play-off, ale odpadli już w pierwszej rundzie z Boston Celtics. Wade  zagrał w 60 meczach sezonu zasadniczego, rzucał średnio 18 punktów przy 43-procentowej skuteczności (najgorszej w karierze), miał też 4,5 zbiórki i 3,8 asysty na mecz, ale niezbyt dobrze dogadywał się z młodszymi kolegami z drużyny i kierownictwem klubu.

Wade w środę zdecydował, że znów zagra z Jamesem. Z Cavaliers podpisał roczną umowę wartą 2,3 mln dol. Jeśli będzie w formie, może okazać się sporym wzmocnieniem drużyny, która w trzech ostatnich latach walczyła o mistrzostwo.

- Nie ma lepszego miejsca, by grać i rywalizować na najwyższym poziomie. Cleveland wierzy w mój talent i w to co mogę wnieść do zespołu jako koszykarzy i lider. Cieszę się, że znów zagram z moim przyjacielem LeBronem. Zdobyliśmy dwa mistrzostwa razem, mam nadzieję, że zdobędziemy trzeci tytuł - napisał w oświadczeniu.

Więcej o: