NBA. James Harden podpisał gigantyczny kontrakt z Houston Rockets

James Harden podpisał czteroletni kontrakt z Houston Rockets. Nowa umowa zacznie obowiązywać od 2019 roku i zagwarantuje 27-letnimu koszykarzowi gigantyczne pieniądze.

Harden ma za sobą doskonały sezon. Świetna forma i imponujące statystyki (29,1 pkt w meczu, 11,2 asyst i 8,1 zbiórek) zaowocowały drugim miejscem w głosowaniu na MVP rozgrywek. Lepszy okazał się tylko Russell Westbrook, ale to Harden przedłużył kontrakt na najwyższych warunkach w historii NBA.

Nowy kontrakt Amerykanina zacznie obowiązywać w 2019 roku, a Harden ma zarobić do 2023 roku 228 milionów dolarów. Za dwa najbliższe sezony zarobi 59 milionów dolarów, później jego roczne wynagrodzenie może przebić 40 milionów, ale to zależy od wysokości tzw. „salary cap”.

To drugie przedłużenie kontraktu Hardena z Houston Rocket w ciągu dwóch lat. - Houston to moje miejsce na ziemi. Razem z kolegami chcemy walczyć o mistrzostwo - zapowiedział gwiazdor "Rakiet", który z klubem z Houston związał się w 2012 roku.

- James pokazał, że jest w pełni skoncentrowany na zwycięstwach. W ostatnich latach zrobił niesamowity postęp i stał się jednym z najbardziej wartościowych zawodników w lidze. Jest idealnym liderem naszego zespołu - dodał Leslie Alexander, właściciel klubu.

Dobra gra w Final Four NCAA przepustką do NBA? "Przemek jest tak zeskautowany, że te ostatnie mecze nie będą miały znaczenia"