NBA. Przemysław Karnowski na testach w Washington Wizards

Washington Wizards, klub Marcina Gortata, jako pierwsi przyglądali się umiejętnościom Przemysława Karnowskiego. Polski środkowy jest zgłoszony do draftu NBA, przez najbliższe dwa tygodnie będzie prezentował się też innym drużynom NBA.

Przemysław Karnowski zakończył karierę w NCAA jako rekordzista pod względem wygranych, ale bez mistrzostwa. W finale jego Gonzaga Bulldogs ulegli North Carolina Tar Heels 65:71. Od zakończenia sezonu akademickiego Polak ciężko pracował indywidualnie. - Bardzo mocno pracowałem nad moim rzutem. Starałem się też wzmocnić - mówił.

Wszystko po to, by być w jak najlepszej formie podczas przeddraftowych treningów. Jako pierwsi umiejętności Polaka sprawdzają Washington Wizards. We wtorek Karnowski wziął udział w różnych treningowych ćwiczeniach i gierkach. Na Twitterze można zobaczyć m.in. jego świetne podanie pod kosz.

W trakcie treningu Karnowski rozmawiał z generalnym menedżerem klubu Erniem Grunfeldem, a potem spotkał się z dziennikarzami.

- Myślę, że to jak gram pasuje do NBA, zwłaszcza moja umiejętność podawania. Uwielbiam to robić, uwielbiam pomagać moim kolegom z zespołu i to pokazywałem w NCAA. Moje wielkie ciało z pewnością sprawia, że mogę się bić pod koszem z zawodnikami tej ligi. NBA to moje marzenie - opowiadał.

Wizards nie będą jedynym zespołem, który sprawdzi Polaka. Jak podał magazyn MVP Karnowski będzie jeszcze trenował dla Charlotte Hornets, Utah Jazz, Dallas Mavericks, Atlanta Hawks, Denver Nuggets i Sacramento Kings.

Karnowski nie jest uważany za zawodnika, który ma duże szanse na wybór nawet w drugiej rundzie draftu, ale to nie znaczy, że szans na spełnienie marzenia o NBA nie ma. - Paradoksalnie, często lepiej nie być wybranym w drafcie. Wtedy ma się więcej możliwości. Wciąż ma się szansę na występy w Lidze Letniej, ale też większy wybór klubów. A gdyby coś poszło nie tak, ma się jeszcze szansę znalezienia bardzo dobrej drużyny w Europie. Los jest wtedy w rękach zawodnika, a nie klubu - uważa Luke Winn ze „Sports Illustrated”.

Draft NBA odbędzie się 22 czerwca. Z pierwszym numerem będą wybierać Boston Celtics.