NBA. Tomasz Gielo zadebiutował w lidze letniej

23-letni skrzydłowy Tomasz Gielo zagrał pierwszy mecz w lidze letniej w Salt Lake City w barwach Philadelphia 76ers. Drużyna Polaka przegrała 91:95 z San Antonio Spurs.

Polak dostał szansę debiutu, bo trenerzy zdecydowali się całkowicie odmienić drużynę po poniedziałkowym meczu z Boston Celtics. We wtorek nie zagrał wybrany z numerem 1 w czerwcowym drafcie Ben Simmons, ani żaden inny zawodnik z pierwszej piątki z meczu z Celtics.

Gielo wszedł z ławki i chwilę później spudłował rzut z dalekiego półdystansu. Przez 17 minut na parkiecie do kosza nie trafił ani razu, a trzy z jego pięciu prób blokowali rywale. Gielo w ataku był zagubiony, ale miewał też dobre momenty. Walczył na deskach (dwie zbiórki), trzy razy po jego podaniach padały punkty. Miał też przechwyt, blok i trzy faule. Gdy był na parkiecie, drużyna wygrała ten fragment meczu trzema punktami.

Sixers po zaciętej końcówce przegrali ze Spurs, których do zwycięstwa poprowadził Johnathon Simmons, który zdobył 36 punktów i ustanowił nowy rekord ligi letnie w Salt Lake City.

Kolejny mecz Sixers zagrają w czwartek z Utah Jazz.

LeBron jr, Shaq jr, Wade jr - ojciec gwiazdą NBA. Syn też?

Zobacz wideo
Więcej o: