NBA. Washington Wizards zwolnili trenera Randy'ego Wittmana

Marcin Gortat będzie miał nowego trenera w Washington Wizards. Zespół w czwartek, dzień po zakończeniu sezonu zasadniczego NBA, zwolnił Randy'ego Wittmana.

Zwolnienie Wittmana nie jest zaskoczeniem. Trener przez ekspertów i komentatorów krytykowany był już w poprzednich sezonach. Po słabym początku Wizards w tym sezonie mówiło się, że może nie dokończyć sezonu z Wizards.

- Oczekiwania kibiców oraz klubu przed tym sezonem były ogromne biorąc pod uwagę to, co osiągnęliśmy w dwóch poprzednich latach. Niestety, brak stabilności w grze zespołu, przede wszystkim na własnym parkiecie, nie pozwoliło nas spełnić tych oczekiwań i zdecydowaliśmy, że potrzebujemy zmiany trenera - oświadczył Ernie Grunfeld, prezydent klubu.

W tym sezonie zespół wygrał tylko 41 z 82 meczów, zajął dziesiątce miejsce na Wschodzie i nie awansował do play-off.

Wittman prowadził Wizards przez cztery i pół sezon. Pierwszym trenerem został 25 stycznia 2012 roku i poprowadził zespół w 377 meczach sezonu zasadniczego. Wizards wygrali 178 z nich (47,2 procent). Dwa razy Wizards zagrali w play-off i awansowali do drugiej rundy.

Wśród potencjalnych następców Wittmana wymienia się Scotta Brooksa, byłego trenera Oklahoma City Thunder oraz Jeffa Hornacka, zwolnionego w trakcie sezonu z Phoenix Suns. Z tym drugim kilka tygodni w 2013 roku przepracował Gortat zanim został oddany w wymianie do Wizards.

Zewsząd płyną hołdy dla Bryanta: specjalna reklama Nike, gratulacje rywali, memy...

Zobacz wideo
Więcej o: