Play-off NBA. Houston Rockets pierwszym rywalem Golden State Warriors [DRABINKA]

Houston Rockets jako ostatni zapewnili sobie miejsce w play-off NBA. W ?nagrodę? zagrają z obrońcami tytułu i najlepszym zespołem NBA - Golden State Warriors. Początek play-off NBA w sobotę.

Na zachodzie przed środowymi meczami było jasne, kto zajmie pierwsze cztery miejsca, gra toczyła się o to, kto z kim będzie rywalizował. Houston Rockets pokonując wysoko Sacramento Kings wskoczyli do play-off kosztem Utah Jazz, którzy sezon zakończyli porażką z Los Angeles Lakers. Rockets w pierwszej rundzie zmierzą się z Warriors.

Najciekawszym pojedynkiem pierwszej rundy na zachodzie wydaje się być starcie Los Angeles Clippers z Portland Trail Blazers. Clippers od lat budują zespół z mistrzowskimi aspiracjami, ale nie potrafią przejść dwóch rund play-off. Blazers to największa sensacja tego sezonu - latem stracili czterech z pięciu podstawowych graczy i wydawało się, że osiądą na dnie tabeli, ale mądra taktyka trenera Terry'ego Stottsa i strzeleckie popisy duetu Damian Lillard - C.J. McCollum dały zespołowi piąte miejsce na silnym zachodzie.

Na wschodzie ubiegłoroczni finaliści Cleveland Cavaliers w pierwszej rundzie play-off zmierzą się z Detroit Pistons, z którymi przegrali trzy z czterech meczów w sezonie zasadniczym.

Do play-off już wcześniej nie zakwalifikowali się Washington Wizards Marcina Gortata. Sezon zakończyli na 10. miejscu w Konferencji Wschodniej.

Wschód:

Cleveland Cavaliers (1) - Detroit Pistons (8)

Toronto Raptors (2) - Indiana Pacers (7)

Miami Heat (3) - Charlotte Hornets (6)

Atlanta Hawks (4) - Boston Celtics (5)

Zachód:

Golden State Warriors (1) - Houston Rockets (8)

San Antonio Spurs (2) - Memphis Grizzlies (7)

Oklahoma City Thunder (3) - Dallas Mavericks (6)

Los Angeles Clippers (4) - Portland Trail Blazers (5)

Zobacz wideo

Jakim cudem Golden State Warriors tak dominują? Rozkładamy ich na czynniki pierwsze

Więcej o: