NBA. Thunder wygrywają po dogrywce. Spryt Westbrooka

Oklahoma City Thunder po dogrywce pokonali Utah Jazz 104:98 i umocnili się na trzecim miejscu na Zachodzie. Było to ich piąte zwycięstwo z rzędu.

Jazz w dogrywce spudłowali pierwszych dziewięć rzutów, a Thunder szybko odskoczyli po czterech punktach z rzędu Russella Westbrooka. Ostatecznie gospodarze wygrali 104:98.

Westbrook rzucił 25 punktów, miał 11 zbiórek i pięć asyst, a także akcję wieczoru. Na 0,7 sekundy przed końcem pierwszej połowy rozgrywający Thunder wybijał piłkę zza linii końcowej. Jazz dobrze kryli jego partnerów, więc Westbrook odbił piłkę od pleców Rodney'a Hooda, szybko wyszedł w powietrze i trafił równo z końcową syreną.

 

Najlepszym strzelcem Thunder w niedzielnym meczu był Kevin Durant, zdobywca 31 punktów. Miał też sześć asyst i pięć zbiórek. Najwięcej punktów dla Jazz rzucił Hood - 23, 22 miał Gordon Hayward, a 21 Alec Burks.

Z bilansem 16-8 Thunder zajmują trzecie miejsce na zachodzie, za Golden State Warriors i San Antonio Spurs. Jazz (10-12) są na ósmym miejscu.

Ciągle tylko jedną wygraną w sezonie mają gracze Philadelphia 76ers. W niedzielę ulegli Toronto Raptors 96:76. Sixers są najsłabszą drużyną NBA.

Wyniki niedzielnych meczów NBA:

Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 108:101

Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 96:76

Miami Heat - Memphis Grizzlies 100:97

Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 104:98 (po dogrywce)

Rozpoznasz gwiazdę NBA po butach? [QUIZ]

Więcej o: