NBA. Houston Rockets zwolnili trenera Kevina McHale'a

Władze Houston Rockets zwolniły trenera Kevina McHale'a po tym, jak zespół wygrał tylko cztery z 11 spotkań tego sezonu. To pierwszy trener zwolniony w tym sezonie. Tymczasowym następcą został J.B. Bickerstaff, dotychczasowy asystent McHale'a.

McHale był trenerem Rockets od 2011 roku. Pod jego wodzą zespół wygrał 193 z 323 meczów, czyli 59,8 procent wszystkich spotkań. Lepszego procentu zwycięstw nie miał żaden inny trener Rockets w historii. Ten sezon dla zespołu z Teksasu zaczął się jednak fatalnie, a w ostatnich dniach to wręcz katastrofa. Rockets przegrali cztery ostatnie mecze, w tym w poniedziałek z Boston Celtics różnicą 16 punktów, choć do przerwy jeszcze prowadzili.

Przed rozpoczęciem sezonu Rockets byli uważani za jednego z faworytów Konferencji Zachodniej. Zespół zbudowany wokół superstrzelca Jamesa Hardena i środkowego Dwighta Howarda w zeszłym sezonie grał w finale Zachodu (uległ późniejszym mistrzom NBA - Golden State Warriors), ale teraz przegrał siedem z 11 pierwszych meczów w sezonie.

McHale'a zastąpi jego dotychczasowy asystent J.B. Bickerstaff, syn byłego trenera NBA - Berniego Bickerstaffa. Bickerstaff junior uważany jest przez wielu za jeden z największych trenerskich talentów młodszego pokolenia, w Rockets do tej pory odpowiadał za grę zespołu w defensywie. Władze Rockets nie spieszą się z szukaniem następcy McHale'a, chcą sprawdzić, czy Bickerstaff poradzi sobie z wyzwaniem.

Pierwszy mecz z nowym trenerem Rockets zagrają już w środę z Portland Trail Blazers.

Rozpoznasz gwiazdę NBA po butach? [QUIZ]

Więcej o: