NBA. Marcin Gortat przekaże 200 dolarów za każdy blok na cele charytatywne

200 dolarów za każdy blok przekaże Marcin Gortat na cele charytatywne organizacjom działającym w Waszyngtonie i okolicach. W zeszłym roku Polak zablokował 110 rzutów rywali. - W tym roku będzie więcej - zapewniał na Twitterze.

Choć kilka dni temu Gortat nawoływał do tego, by nie nazywać go już Polskim Młotem, ale Polską Gazelą, bo Wizards będą częściej wykorzystywać jego szybkie nogi, to "młotkowanie" w jego wykonaniu dalej będzie. A do tego cel jest szczytny.

Akcja nazywa się "Hammer Down with Marcin Gortat", a Polak zobowiązał się, że za każdy zablokowany rzut przekaże 200 dolarów na rzecz organizacji charytatywnych. W poprzednim sezonie Gortat miał średnią 1,3 bloku na mecz, w sumie zablokował 110 rzutów. - W tym roku będzie więcej - zapewniał na Twitterze kibiców, którzy próbowali go zachęcić, by dorzucił do puli jeszcze co nieco za wsady czy celne trójki.

Gortat będzie przekazywał pieniądze za pośrednictwem Monumental Sports & Entertainment Foundation i trafią one do organizacji zajmujących się m.in. pomocą biednym i głodującym, weteranom wojennym, ale także inicjatyw wspierających edukację i kulturę fizyczną dzieci i młodzieży. Co miesiąc pieniądze trafią do jednej z organizacji i bez względu na to, ile Gortat rzutów zablokuje, minimalna kwota jego datku to 2 tysiące dolarów.

Rozpoznasz gwiazdę NBA po butach? [QUIZ]

Nowy Sport.pl wkrótce! [SPRAWDŹ]

Ile rzutów zablokuje Marcin Gortat w tym sezonie?
Więcej o: