NBA. Ty Lawson w Houston Rockets

Houston Rockets pozyskali podstawowego rozgrywającego Denver Nuggets Ty Lawsona. W zamian oddali czterech rezerwowych.

Transfer został potwierdzony przez oba kluby w poniedziałek wieczorem, niecały tydzień po tym, jak Lawson został zatrzymany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

- Jeśli chcesz być najlepszy w gronie 30 zespołów, to musisz ryzykować - skomentował transfer menedżer generalny Rockets Daryl Morey. Lawson przechodzi obecnie 30-dniową przymusową terapię za recydywę.

Rockets z pewnością nie przepłacili. Pozyskali czołowego rozgrywającego ligi, oddając w zamian czterech rezerwowych: Nicka Johnsona, Kostasa Papanikolaou, Pabla Prigioniego i Joeya Dorseya. Ponadto do Denver przekazali wybór w pierwszej rundzie draftu w 2016 roku i nieujawnioną sumę pieniędzy, a pozyskali prawo wyboru w drugiej rundzie draftu w 2017 roku.

27-letni Lawson został wybrany w drafcie 2009 przez Minnesota Timberwolves i od razu przekazany do Denver. Tam podczas sześciu sezonów notował średnio 14,2 punktu oraz 6,6 asysty na mecz. W ostatnim sezonie zagrał w 75 meczach, uzyskując średnie 15,2 punktu i 9,6 asysty na mecz.

W minionym sezonie Rockets doszli do finałów Konferencji Zachodniej, ale przegrali w nich z późniejszymi mistrzami Golden State Warriors. Nuggets nie zakwalifikowali się od play-offów.

Zobacz wideo

Finał mundialu kobiet. Pocałunki szczęścia, wielka radość USA [NAJLEPSZE ZDJĘCIA]

Więcej o: