Wardęga w drużynie Gortata: Mam nadzieję, że nie przebierze się za psa lub pająka

Zagrają ze mną m.in. Jerzy Dudek, Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka, Łukasz Fabiański, Artur Boruc, chłopaki z zespołu Afromental czy Sylwester Wardęga - mam nadzieję, że nie przebierze się za psa lub pająka - mówił Marcin Gortat o składzie swojej drużyny na Wielki Mecz z Wojskiem Polskim. Spotkanie odbędzie się 19 lipca w Tauron Arenie Kraków.

Wielki Mecz Gortat Team kontra Wojsko Polskie po raz kolejny zakończy cykl treningów dla dzieci i młodzieży Marcin Gortat Camp. Będzie to czwarty pojedynek drużyny Gortata z żołnierzami. Do tej pory bilans meczów jest korzystniejszy dla środkowego Washington Wizards, jego zespoły wygrały dwa z trzech dotychczasowych meczów.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Gortat ujawnił, kto zagra w jego drużynie. Zagrają ze mną m.in. Jerzy Dudek, Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka, Łukasz Fabiański, Artur Boruc, chłopaki z zespołu Afromental czy Sylwester Wardęga - mam nadzieję, że nie przebierze się za psa lub pająka - powiedział Gortat. Ale lista nie jest zamknięta. Być może w jego drużynie zagrają także siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie, ale to zależy od ich planów startów.

Bilety na krakowskie starcie zespołu gwiazd pod przewodnictwem Gortata z żołnierzami można kupić za pośrednictwem serwisu Kup Bilet . Cały dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Marcina Gortata MG13 "Mierz Wysoko", a w szczególności na organizację wyjazdów wakacyjnych dla dzieci żołnierzy.

Gortat przywiózł worek nagród

Wielki Mecz będzie zwieńczeniem cyklu treningów dla dzieci i młodzieży - Marcin Gortat Camp. W tym roku środkowy Washington Wizards odwiedzi Rumię, Nidzicę, Lublin i Kraków. - W Krakowie odbędą się także zajęcia dla sportowców na wózkach - nie mam doświadczenia z pracą z nimi, ale postaram się, by na takim treningu skorzystali - ujawnił Gortat.

Dla najlepszych dzieciaków przewidziano całe mnóstwo nagród. Jakich? - Wyjazdy do USA, ale przywiozłem też dużo sprzętu, w tym roku będą konsole, komputery, ipady, buty, koszulki, mnóstwo innych rzeczy - powiedział.

Jak zwykle w treningach będą uczestniczyć goście z NBA, gwiazdą ma być kolega Gortata z Wizards Otto Porter. Ale na tym lista się nie kończy. - Będą też szkoleniowcy Dave Atkins, mój trener indywidualny w Wizards oraz Patrick Sullivan. Pojawią się także przedstawiciele NBA - m.in. Bo Outlaw, Nicole Powell z WNBA oraz maskotka Washington Wizards. A także reprezentanci Polski - Adam Waczyński i Przemysław Karnowski - stwierdził Gortat.

Zobacz wideo
Więcej o: