NBA. Cavaliers wygrywają po dogrywce i jest o krok od finału

Cleveland Cavaliers pokonało Atlantę Hawks 114:111 po dogrywce w trzecim meczu finałowym konferencji wschodniej. Cavaliers prowadzą 3:0 w tej rywalizacji.

LeBron James nie trafił żadnego z pierwszych 10 rzutów w tym meczu, ale potem znacznie się poprawił. Tylko w trzeciej kwarcie zdobył 15 punktów. - Źle zacząłem ten mecz, nie mogłem wejść w swój rytm. Ale musiałem coś zrobić - powiedział James. Pod koniec meczu nasiliły się u niego problemy z kostką i wydawało się, że być może zostanie zmieniony.

James zdobył 37 punktów, zaliczył 18 zbiórek i zaliczył 13 asyst. - Niesamowite. Nigdy nie widziałem takich statystyk w spotkaniu play-off - powiedział trener Cavaliers David Blatt. - Wiedział, że bez niego nie mogliśmy wygrać tego meczu. Grał pomimo bólu, nie pozwolił nam przegrać.

W ostatnich sekundach dogrywki dwa rzuty za trzy punkty zmarnował Shelvin Mack z Atlanty Hawks. Kolejne spotkanie we wtorek w Cleveland.