NBA. 38 punktów Hardena na nic. Rockets przegrywają 0-2 z Warriors

Houston Rockets odrobili 17-punktową stratę, James Harden rzucił 38 punktów, miał 10 zbiórek i dziewięć asyst, ale w akcji, która mogła dać jego drużynie zwycięstwo, stracił piłkę. Golden State Warriors wygrali 99:98 i prowadzą już 2-0 w finale Konferencji Zachodniej.

Harden zagrał kolejny niesamowity mecz. Na parkiecie spędził aż 41 minut, rzucając 38 punktów. Trafił 13 z 21 rzutów z gry i dziewięć z dziesięciu rzutów wolnych. Miał 10 zbiórek, 9 asyst, trzy przechwyty i dwie straty, z czego jedną bardzo kosztowną.

Rockets przegrywali w pierwszej połowie już 17 punktami, ale straty udało im się odrobić w dużej mierze dzięki postawie Hardena. Lider Rockets trafiał, podawał, wymuszał faule albo po prostu absorbował obronę, zostawiając więcej miejsca kolegom. W końcówce meczu to on wziął na siebie ciężar gry. Rzucił 10 z 12 ostatnich punktów Rockets w meczu, a przy dwóch zdobytych przez Dwighta Howarda asystował.

Na 1.20 minuty przed końcem spotkania Warriors prowadzili 99:92, ale spudłowali dwa rzuty, raz stracili piłkę, a Rockets rzucili sześć punktów z rzędu. Po pudle Harrisona Barnesa na 7 sekund przed końcem meczu Harden miał szansę rozegrać zwycięską akcję. Przeprowadził piłkę przez połowę, oddał ją na chwilę do Howarda, otrzymał piłkę z powrotem, ale nadział się na dobrą obronę Warriors. Gdy tylko Howard oddał piłkę do Hardena, przy superstrzelcu Rockets momentalnie znaleźli się Stephen Curry i Klay Thompson. Czysto zablokowali mu drogę do kosza, ten stracił piłkę, a zespół szanse na wygraną. Wściekły Harden, wychodząc z hali, przewrócił konstrukcję z kotarą.

 

Kolejny bardzo dobry mecz w play-off rozegrał MVP sezonu zasadniczego Stephen Curry, który rzucił 33 punkty (trafił pięć razy za trzy punkty), miał sześć asyst, trzy zbiórki, ale też sześć strat. 14 punktów dorzucił środkowy Andrew Bogut (miał też osiem zbiórek, pięć bloków i cztery asysty).

Najlepszy na parkiecie Harden dostał duże wsparcie od Dwighta Howarda. Grający z kontuzją kolana środkowy miał 19 punktów, 17 zbiórek, dwa przechwyty oraz po bloku i asyście.

Houston Rockets przegrywają w finale Konferencji Zachodniej 0-2, ale teraz rozegrają dwa mecze przed własną publicznością. Następne spotkanie serii o godz. 3 w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu. Transmisja TV w Canal+ Sport.

Zobacz wideo

Kolejna groźna kontuzja w play-off NBA. Boli od patrzenia na niektóre z tych filmów

Więcej o: