NBA. Stephen Curry pobił swój własny rekord celnych "trójek" w sezonie

Stephen Curry trafił w tym sezonie już 276 rzutów za trzy punkty i pobił swój własny rekord. W czwartkowym meczu z Portland Trail Blazers rzucił 45 punktów i poprowadził Golden State Warriors do wygranej 116:105. Jego zespół będzie miał najlepszy bilans na koniec sezonu.

Przed meczem licznik "trójek" Curry'ego wynosił 268, czyli o cztery mniej, niż wynosił jego rekord ustanowiony dwa sezony temu. Osiągnięcie pobił jeszcze przed przerwą, kiedy trafił sześciokrotnie z dystansu, po przerwie dołożył jeszcze dwa trafienia. W meczu trafił osiem z 13 rzutów za trzy punkty. W sezonie ma ich już 276 - w tej kategorii statystycznej to oczywiście najlepszy wynik w historii. Spośród pięciu najlepszych wyników w tym zestawieniu aż trzy należą do Curry'ego (276, 268 i 261), a po jednym mają Ray Allen (269 w sezonie 2005/2006) i Dennis Scott (267 w sezonie 1995/1996).

Golden State Warriors zagrają jeszcze trzy mecze w tym sezonie, więc Curry ma szansę rekord jeszcze bardziej wyśrubować. O ile oczywiście będzie grał, bo być może trener Steven Kerr da swoim największym gwiazdom odpocząć przed play-off. Czwartkową wygraną z Blazers Warriors zapewnili sobie pierwsze miejsce w NBA (bilans 64-15) i przewagę własnego parkietu we wszystkich rundach.

Warriors, wygrywając z Blazers, uniknęli pierwszej w sezonie trzymeczowej serii porażek. Curry rzucił 45 punktów, trafiając 17 z 23 rzutów (poniżej wykres jego rzutów), dołożył do tego 10 asyst, a 26 punktów miał drugi strzelec zespołu Klay Thompson. Najwięcej punktów dla Blazers rzucił LaMarcus Aldridge - 27.