NBA. Kolejna burza po słowach Sterlinga. "Johnson ma AIDS. Co to za wzór dla dzieci?"

Właściciel Los Angeles Clippers Donald Sterling znowu wzbudził kontrowersje. Tym razem skrytykował byłego gwiazdora NBA Magica Johnsona, "On ma AIDS! Co on narobił? Co to za przykład dla młodzieży?" - powiedział w programie CNN Andersona Coopera.

Wywiad w CNN miał być dla Sterlinga skruchą po tym, jak wiele zamieszania wywołały jego ostatnie słowa. Na jaw wyszło, że właściciel Clippers miał pretensje do swojej partnerki o to, że ta przyprowadza na mecze czarnoskórych znajomych. - Możesz sypiać z czarnymi, możesz przyprowadzać ich do domu i robić z nimi co chcesz, ale nie przychodź z nimi na moje mecze. Nie musisz się też pokazywać obok nich na zdjęciach na Instagramie (fotograficzny portal społecznościowy) - zwrócił się do niej Sterling.

Kilka dni później komisarz NBA Adam Silver poinformował o nałożeniu na Sterlinga grzywny w wysokości 2,5 mln dolarów. Został także dożywotnio zdyskwalifikowany, co oznacza m.in., że nie wolno mu nawet przebywać w obiektach należących do klubu. Silver chce także zmusić Sterlinga do sprzedaży drużyny. W głosowaniu mogą tego dokonać właściciele pozostałych drużyn.

Znów nie wytrzymał?

W czasie programu rzeczywiście wszystko odbywało się spokojnie, Sterling żałował tego, co się stało, aż do momentu gdy temat zszedł na Magica Johnsona, byłego gwiazdora NBA, który musiał przerwać swoją karierę ze względu na zarażenie się wirusem HIV. - On ma AIDS! Co on narobił, co ten wielki Magic Johnson narobił?! - wybuchł w pewnym momencie Sterling.

Później Sterling podkreślał, że Johnson to dobry człowiek, ale po chwili wznowił krytykę. - Udaje świętego, a kochał się z każdą dziewczyną w każdym mieście w USA! No i zachorował na AIDS. Gdy tylko się o tym dowiedziałem, poszedłem do synagogi i się za niego modliłem. Mam nadzieję, że będzie mógł żyć długo. Nie krytykuję go, a mógłbym. Jakim on jest wzorem dla młodzieży?!

Atak na Magica Johnsona

Prowadzący program Cooper zwrócił uwagę, że Johnson nie ma AIDS, jest jedynie zarażony wirusem HIV. Wtedy Sterling zaatakował po raz kolejny. - Co za facet jeździ do każdego miasta i uprawia seks z każdą dziewczyną. Potem łapie HIV. Czy to jest ktoś, kogo chcemy szanować i opowiadać o nim naszym dzieciom? Myślę, że powinien się wstydzić swojego zachowania.

Johnson, który ma się pojawić w programie Coopera we wtorek, napisał na swoim Twitterze: "Wolałbym rozmawiać o tych wspaniałych play-offach w NBA, niż wywiadzie Sterlinga. Po tym tygodniu, koniec rozmów o Sterlingu".

Do słów Sterlinga odniósł się też komisarz NBA Adam Silver. - Właśnie przeczytałem spisany wywiad Sterlinga w programie Coopera. W imieniu całej rodziny NBA chciałbym przeprosić Magica Johnsona za tę sytuację. Nadal pracujemy nad tym, aby jak najszybciej wyeliminować Sterlinga z NBA.

Rihanna wróciła na trybuny, LeBron James fruwał nad kibicami [ZDJĘCIA]

Więcej o: