Barwny reporter TNT poważnie chory. Wspierają go gwiazdy NBA. #GetWellSager

Jeden z najsłynniejszych reporterów sportowych w USA Craig Sager jest chory na białaczkę. Słynący z ekscentrycznego ubioru i ciekawych pytań dostał ogromne wsparcie od największych gwiazd NBA.

O chorobie Sagera poinformował jego syn w czwartek na Twitterze. 65-letni reporter już rozpoczął leczenie i prawdopodobnie na wizję nie wróci podczas trwających play-off NBA. Sager to jeden z najbardziej uznanych i lubianych reporterów pracujących w NBA. W pierwszy weekend play-off wiele gwiazd i klubów NBA przesłało słynącemu z ekscentrycznych strojów dziennikarzowi słowa wsparcia i gesty otuchy, jak np. LeBron James.

Swojego kolegę ze stacji TNT wsparli także pracujący w studio komentatorzy. Ernie Johnson, Kenny Smith, Charles Barkley i Shaquille O'Neal ubrali się specjalnie "w stylu Sagera", czyli dość ekscentrycznie.

Craig SagerCraig Sager Fot.

Przed czwartą kwartą meczu San Antonio Spurs - Dallas Mavericks wywiad z trenerem Spurs Greggiem Popovichem przeprowadził syn Sagera. - Robisz świetną robotę, ale wolałbym rozmawiać z twoim ojcem - powiedział Popovich, a potem zwrócił się do kamery: - Craig, brakuje nam ciebie. Od dawna jesteś ważną częścią naszego życia, robiłeś to świetnie i chcemy cię zobaczyć jak najszybciej na parkiecie. Obiecuję, że będę miły. Wracaj do nas. Powodzenia - dodał Popovich, który słynie z tego, że udziela krótkich, często jednowyrazowych odpowiedzi na pytania reporterów.

 

Ale to nie był jedyny gest Popovicha. Trener Spurs przekazał jego synowi osobisty, ręcznie napisany list. "Cała drużyna Spurs to wspaniali ludzie o wielkiej klasie. Dziękuję" - napisał Sager junior na Twitterze. Więcej słów wsparcia dla chorego reportera można znaleźć na Twitterze, wpisując tag #GetWellSager.

Więcej o: