NBA. Marcus Camby zakończy karierę?

Houston Rockets uszczuplili swoją kadrę do wymaganego poziomu 15 zawodników. Zrezygnowali przy tym z usług centra Marcusa Camby'ego i obrońcy Reggie Williamsa. Ten pierwszy to jeden z najstarszych zawodników grających w NBA.

Informację potwierdził agent zawodnika, Rick Kaplan. Zapowiedział on, że Camby nie zamierza kończyć kariery. - Bez żadnych wątpliwości Marcus zamierza dojść do siebie po kontuzji i za kilka miesięcy wrócić do Rockets lub gdziekolwiek - powiedział. Jest to jednak wariant optymistyczny. Trudno wyobrazić sobie, by 39-letni center, który nie grał ostatnio z powodu kontuzji stopy, znalazł miejsce w składzie któregoś z zespołów NBA. Bardziej prawdopodobne jest, że zostanie w Houston jako członek sztabu trenerskiego odpowiedzialny za rozwój zawodników podkoszowych.

Camby trafił do ligi w 1996 roku wybrany z drugim numerem w drafcie. W ciągu 17 sezonów notował średnio 9,5 punktu i 9,7 zbiórki na mecz. Jest drugim najstarszym koszykarzem ligi po Stevie Nashu. W sezonie 2006/07 był wybrany na najlepsego obrońcę ligi. Przed tym rokiem miał gwarantowany kontrakt wysokości 1,4 miliona dolarów.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: