NBA podała terminarz. Bulls - Heat i derby Los Angeles na początek

We wtorek NBA ogłosiła terminarz na sezon 2013-2014. Rozgrywki ruszą we wtorek 29 października, a na początek kibice zobaczą starcia mistrzów NBA Miami Heat z Chicago Bulls, derby Los Angeles (Lakers - Clippers) i mecz Indiana Pacers - Orlando Magic.

Phoenix Suns Marcina Gortata sezon rozpoczną w środę 30 października od meczu z Portland Trail Blazers. Zespół z Arizony znów będzie miał ciężką końcówkę sezonu - 14 z 21 ostatnich meczów zagra na wyjeździe.

W opublikowanym we wtorek terminarzu roi się od hitowych starć już od pierwszych dni. 29 października broniący tytułu Heat zmierzą się z Bulls, którzy czekają na powrót swojej największej gwiazdy Derricka Rose'a. A w drugim hicie tego dnia w derbach Los Angeles jako trener Clippers zadebiutuje Doc Rivers.

Ciekawie zapowiadają się także pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. NBA zaplanowała wtedy mecze Nets - Bulls, Knicks - Thunder, Lakers - Heat, Spurs - Rockets, Warriors - Clippers.

Dwight Howard, który latem przeszedł z Los Angeles Lakers do Houston Rockets, po raz pierwszy przeciwko swojej byłej drużynie zagra dopiero 19 lutego.

Dwukrotnie w sezonie regularnym zespoły NBA wyjadą za granicę - 4 grudnia w Meksyku Spurs spotkają się z Minnesota Timberwolves, a 16 stycznia w Londynie wystąpią Brooklyn Nets i Atlanta Hawks.

Mecz Gwiazd rozegrany zostanie 16 lutego w Nowym Orleanie. Sezon zasadniczy zakończy się 16 kwietnia.

Pełny terminarz dostępny jest na stronie NBA.com

Więcej o: