NBA. Tracy McGrady zagra w San Antonio Spurs

Dwukrotny król strzelców sezonu zasadniczego NBA, siedmiokrotny uczestnik Meczu Gwiazd, Tracy McGrady wraca do najlepszej koszykarskiej ligi świata. 33-latek podpisał kontrakt z San Antonio Spurs.

McGrady ma zastąpić w drużynie Spurs Stephena Jacksona. 33-latek to była gwiazda Orlando Magic i Houston Rockets. Po naznaczonym kontuzjami sezonie 2007/08 McGrady nigdy nie wrócił do pełni dyspozycji. Próbował swoich sił w Knicks, Pistons i Hawks. W 2012 roku trafił do chińskiej drużyny Qingdao. W niedawno zakończonym sezonie zanotował średnią 25 punktów na mecz.

Wobec odejścia Jacksona i kontuzji Borisa Diawa McGrady ma pomóc Spurs w rozgrywkach play-off. Tam Spurs najpewniej zmierzą się z Rockets - byłą drużyną "T-Maca".

Z pojedynkiem tych drużyn wiąże się jeden z najbardziej pamiętnych momentów w historii NBA. 9 grudnia 2004 roku McGrady rzucił 13 punktów w... 33 sekundy (cztery rzuty za trzy punkty i jeden osobisty) i dał zwycięstwo swojej drużynie, która minutę przed końcem spotkania przegrywała aż 10 punktami.

Więcej o: