Marcin Gortat 57. koszykarzem NBA według ESPN

57. miejsce w rankingu ESPN zajął Marcin Gortat, środkowy Phoenix Suns. Lista zawiera 500 nazwisk, a jedyny Polak w najlepszej lidze świata wyprzedził m.in. Ray'a Allena czy numer jeden ostatniego draftu Anthony'ego Davisa. Gortat jest także najlepszym zawodnikiem z obecnego składu Suns.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Gortat w dziesięciostopniowej skali uzyskał notę 6,38 i zajął wysokie 57. miejsce. W porównaniu z zeszłym rokiem Gortat awansował aż o 29 miejsc (był 86.). To spory progres, ale zupełnie zasłużony.

W poprzednim sezonie łodzianin był, obok Steve'a Nasha, jednym z liderów Phoenix Suns - ze średnimi 15,5 punktu, 10 zbiórek i 1,5 bloku na mecz był statystycznie najlepszym graczem ekipy z Arizony. Swoimi osiągnięciami dorównywał czołowym środkowym ligi, ale jego zespół po raz drugi nie zakwalifikował się do play-off.

Według ekspertów ESPN Gortat jest najlepszym zawodnikiem z obecnego składu Phoenix Suns. W pierwszej setce znaleźli się jeszcze argentyński podkoszowy Luis Scola (68.) oraz słoweński rozgrywający Goran Dragić (83.).

Za Gortatem znaleźli się także m.in. Ray Allen, Andrea Bargniani. Brook Lopez, Anthony Davis czy Jeremy Lin. Ten ostatni zajął 78. lokatę i zanotował awans aż o 389 miejsce (z 467).

Jak powstawał ranking?

Autorzy poprosili 104 ekspertów serwisów związanych z ESPN o ocenę obecnej wartości zawodnika w skali od 0 do 10 punktów. Od kilku tygodni na ESPN.go.com/nba oraz na Twitterze pojawiają się kolejne nazwiska.

Kto okazał się najlepszym zawodnikiem NBA według ESPN, nie wiadomo, bo serwis stopniowo ujawnia swoje wyniki. Trudno sobie jednak wyobrazić, by zwyciężyć mógł ktoś inny niż LeBron James. Lider Miami Heat triumfował w zestawieniu przed rokiem, a teraz ma za sobą najlepszy sezon w karierze zwieńczony pierwszym mistrzostwem NBA, tytułem MVP Finałów i złotem olimpijskim.

Dwight Howard: ? Nie chciałem przeżywać tego co LeBron James

Więcej o: