NBA. Dwight Howard w Los Angeles Lakers!

Największy hit transferowy tego lata w lidze NBA stał się faktem! Gwiazda Orlando Magic - trzykrotnie wybierany na najlepszego obrońcę ligi Dwight Howard przechodzi do Los Angeles Lakers. Informację o tym, że klub i grający na pozycji centra koszykarz doszli do porozumienia, podała telewizja ESPN.

Przejście Howarda do LA jest częścią większej wymiany, w której udział wzięły w sumie cztery kluby: Lakers, Magic, Philadelphia 76ers oraz Denver Nuggets. Klub z zachodniego wybrzeża ma oficjalnie ogłosić sprowadzenie zawodnika z Orlando dopiero w piątek, gdyż zanim do tego dojdzie transfer muszą potwierdzić władze NBA.

W ramach umowy do Philadelphii z Lakers przeszedł Andrew Bynum, a z Magic Jason Richardson. Z kolei Nuggets pozyskali gwiazdę 76ers Andre Iguodalę, który miał ogromny wkład w wyeliminowanie Chicago Bulls w tegorocznych play-offach.

Orlando w zamian za Howarda sprowadziło do siebie Arrona Affalo i Ala Harringtona z Nuggets oraz Nikolę Vucevicia i Maurice'a Harklessa z 76ers. Otrzymali także po jednym wyborze w pierwszej rundzie draftu od każdej z drużyn biorącej udział w wymianie.

Howard, który jest główną postacią całego "dealu" to trzykrotny najlepszy obrońca ligi (2009, 2010, 2011). W trakcie swoich siedmiu sezonów spędzonych w Orlando, miał najlepsze w całej drużynie statystyki w zbiórkach. W 2009 roku poprowadził Magic do finałów NBA, w których przegrali 1:4 właśnie z Los Angeles Lakers.

O odejściu Howarda z Magic mówiło się od dłuższego czasu - do LA miał przejść już przed poprzednim sezonem, który kończył w Orlando w niezbyt dobrej atmosferze. Jego konflikt z byłym trenerem Stanem Van Gundym doprowadził do tego, że gracz postawił władzom klubu ultimatum. Jeśli te nie puściłyby go przed obecnym sezonem, to odszedłby by i tak po wygaśnięciu swojego kontraktu w połowie 2013 roku.

Lakers pozyskując Howarda znów stali się jednym z faworytów do mistrzostwa NBA. W barwach LA w przyszłym sezonie będzie grał także były MVP sezonu zasadniczego Steve Nash, który odszedł z Phoenix Suns. Wraz z Kobe'm Bryantem mają oni odzyskać tytuł po dwóch nieudanych sezonach "Jeziorowców".

Jacque Vaughn nowym trenerem Orlando Magic ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.