Liga letnia NBA. Olek Czyż z Rockets nie odpalił

W sumie nieco ponad pięć minut zagrał Olek Czyż w swoim drugim meczu w lidze letniej NBA. Jego Chicago Bulls przegrali z Houston Rockets 88:96.

Czyż ze swojej gry zadowolony być nie może. Wchodził na parkiet dwukrotnie , ale za każdym razem był szybko ściągany z boiska. Polak miał problemy w obronie przeciwko szybko grającym rywalom, łatwo złapał trzy faule, a w ataku był bezproduktywny, często nie wiedział jak się ma ustawić.

W sumie zagrał pięć minut i 24 sekund, rzucał raz, ale został zablokowany. Miał dwie zbiórki, stratę i trzy faule. Jego Chicago Bulls przegrali z Houston Rockets 88:96. Dobrze zagrał Jimmy Butler, który zdobył 24 punkty i miał siedem zbiórek.

Dla Rockets był to ostatni mecz ligi letniej. Zespół z Teksasu wygrał cztery z pięciu spotkań, a kilku zawodników wpadło w oko trenerowi Kevinowi McHale'owi. - Widzę przynajmniej trzech graczy w naszej meczowej rotacji - mówił w trakcie meczu w NBA TV.

W ostatnim meczu ligi letniej w barwach Rockets nie zagrał były gracz Asseco Prokomu Gdynia Donatas Motiejunas. Litwin był zdaniem wielu jednym z odkryć meczów w Las Vegas i wiele wskazuje na to, że będzie miał miejsce w składzie Rockets. W czterech meczach rzucał średnio 16,3 punktu na mecz i miał 7,8 zbiórki. Jego średnie byłyby wyższe gdyby nie fatalny mecz z Washington Wizards, kiedy w 22 minuty spudłował pięć rzutów z gry, a w sumie zdobył jeden punkt.