NBA. Suns nadal bez strzelca. Mayo wybrał Mavericks

Rzucający O.J. Mayo podpisze kontrakt z Dallas Mavericks. Zawodnik był numerem jeden na liście życzeń Phoenix Suns.

Nie masz z kim porozmawiać o koszykówce? Wejdź na forum Sport.pl!  ?

May o swojej decyzji poinformował na Twitterze. Szybko odpisał mu Mark Cuban, właściciel Dallas Mavericks. "Witamy w naszej rodzinie! Jesteśmy podekscytowani!". Szczegóły kontraktu nie są znane, ale ESPN dowiedział się, że umowa będzie podpisana na więcej niż rok.

Mayo to numer trzy draftu z 2008 roku. W swoim debiutanckim sezonie rzucał po 18,5 punktu na mecz, ale z roku na rok szło mu gorzej. W ostatnim sezonie w Memphis Grizzlies rzucał 12,6 punktu na mecz, wszystkie spotkania rozpoczął jako rezerwowy.

Porozumienie Mayo z Mavericks jest dość zaskakujące, bo zawodnik był w piątek w Phoenix, spotkał się z przedstawicielami klubu i wstępnie rozmawiał o możliwym kontrakcie. Strzelec był numerem jeden na liście życzeń Suns, którzy poszukują gracza na pozycję numer dwa. Klub chce także rozmawiać z Courtney'em Lee (ostatnio Rockets), a także Shannonem Brownem, któremu z Suns wygasła umowa.

Latem Suns przeszli spore zmiany. Z zespołu odeszli weterani Steve Nash (do LA Lakers), Grant Hill (do LA Clippers), a klub zwolnił Josha Childressa. Nowymi twarzami w drużynie będą podkoszowy Luis Scola (ostatnio Houston Rockets), skrzydłowy Micheal Beasley (Minnesota Timberwoleves) oraz Goran Dragić (Rockets), który wraca do Suns po półtorarocznej przerwie. Klub podpisał także kontrakt z wybranym z numerem 13 w drafcie Kendallem Marshallem.

LeBron James świętuje pierwsze w karierze mistrzostwo NBA

 

Więcej o: