NBA. Kyrie Irving debiutantem roku

Rozgrywający Cleveland Cavaliers Kyrie Irving został wybrany najlepszym debiutantem roku. Wyprzedził Ricky'ego Rubio z Minnesoty Timberwolves i Kennetha Farrieda z Denver Nuggets.

https://www.sport.pl/pilka/0,125432.html >"> Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Irving zebrał w sumie 592 punkty i został aż 117-krotnie wybierany na pierwszym miejscu. W głosowaniu wzięło udział 120 sportowych dziennikarzy piszących o NBA. Drugie miejsce zajął Rubio, który miał 170 punktów, trzeci był Farried (129 punktów), a za nim uplasowali się jeszcze Kawhi Leonard z San Antonio Spurs oraz Iman Shumpert z New York Knicks.

Irving swój debiutancki sezon zakończył ze średnimi 18,5 punktu oraz 5,4 asysty na mecz. Rzucał z prawie 47-procentową skutecznością z gry, z rzutów wolnych miał 87,2 procent. Jest jednym z pięciu debiutantów wybieranych z numer pierwszym w drafcie NBA, którzy sezon kończyli ze średnimi przynajmniej 18 punktów i pięciu asyst na mecz. Oprócz Irvinga sztuka ta udała się Oscarowi Robertsonowi, Magikowi Johnsonowi, Allenowi Iversonowi i LeBronowi Jamesowi.

Cavaliers, których liderem był Irving, sezon zakończyli na 13. miejscu w Konferencji Wschodniej i nie awansowali do play-off. Zespół z Cleveland wygrał 21 z 66 meczów w sezonie.

Więcej o: