NBA: Bosh kontuzjowany. James i Wade bez stresu

Silny skrzydłowy Miami Heat Chris Bosh naciągnął mięśnie brzucha w pierwszym meczu półfinału Konferencji Wschodniej przeciwko Indianie Pacers i będzie musiał pauzować. - Musimy dać z siebie więcej - zgodnie mówią dwie inne gwiazdy zespołu z Florydy.

W obecnych playoffs kontuzje mogą przesądzić o tytule - zapowiadał to jeszcze przed sezonem Charles Barkley i wygląda na to, że tak też się dzieję. "Sir Charles" narzekał wówczas na zbyt napięty kalendarz spotkań. Władze ligi postarały się, by lokaut, jak najmniej odbił się na rozgrywkach i mimo blisko dwumiesięcznego opóźnienia rozpoczęcia sezonu, władze NBA zmniejszyły liczbę spotkań każdego zespołu tylko o 16.

Już w pierwszym meczu w postseason więzadła zerwał Derrick Rose, a jego Chicago Bulls, którzy byli najlepszym zespołem sezonu zasadniczego, głównie z tego powodu odpadli już w I rundzie. Podobny los może teraz spotkać Miami Heat, którzy nie wiadomo na jak długo stracili Chrisa Bosha.

Bosh doznał kontuzji w drugiej kwarcie spotkania z Indianą Pacers, które gospodarze wygrali w niedzielę 95-86 i prowadzą w serii do czterech zwycięstw 1:0. Skrzydłowy Heat zdobył w tym meczu 13 punktów. Pod koniec drugiej połowy meczu popisał się potężnym wsadem, ale tak niefortunnie wylądował na parkiet, że doznał urazu. Bosh opuścił parkiet i już na niego nie powrócił.

Po badaniach rezonansem magnetycznym sztab medyczny Miami Heat stwierdził naciągnięcie mięsni brzucha koszykarza. Nie wiadomo, kiedy będzie mógł on wrócić do gry.

Na kontuzję Bosha od razu zareagowali jego koledzy z zespołu. - Najlepszą rzeczą w naszym zespole jest to, że mamy chłopaków, którzy są gotowi do gry. Gdy kogoś tracimy, ktoś inny musi się wykazać - napisał na Twitterze MVP obecnego sezonu LeBron James.

Wygląda na to, że wykazać się będzie musiał sam LeBron, który na pozycji silnego skrzydłowego rozegrał już nie jedno spotkanie.

- Szkoda, że straciliśmy Chrisa - powiedział Dwyane Wade. - Dla mnie oznacza to tyle, że muszę być bardziej agresywny.

Heat pokonali Pacers w pierwszym meczu serii ?

Więcej o: